Komunikat prasowy

2017-06-19

Rozpoczyna się wielki Festiwal Smaków Food Trucków!

Soczyste hamburgery, niebanalne kanapki, dania kuchni meksykańskiej czy dalekowschodniej – między innymi takie pyszności będą czekać w najbliższy weekend na klientów Galerii Gryf. Przed obiektem odbędzie się zlot cieszących się ogromną popularnością food trucków. Wstęp wolny!

Mobilne restauracje podbijają serca Polaków, przemierzając cały kraj i serwując niebanalne dania kuchni całego świata. Już w najbliższy weekend 24 i 25 czerwca food trucki zawitają także do Szczecina.

Na parkingu przed Galerią Gryf, której właścicielem i zarządcą jest Carrefour Polska, każdy będzie mógł skosztować między innymi soczystych burgerów, meksykańskiej chimichangi, azjatyckich pierożków czy pieczonych kasztanów. Nie zabraknie również słodkości, takich jak owoce w czekoladzie czy hiszpańskie churros.

Kulinarnemu wydarzeniu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje. Na festiwalu pojawi się pierwszy w Polsce Game Truck, czyli samochód wypełniony grami imprezowymi, rodzinnymi oraz logicznymi. Odbędą się również zawody w jedzeniu na czas, a uczestnicy wybiorą „najsmaczniejszego” food trucka festiwalu.

Festiwal Smaków Food Trucków odbędzie się w Szczecinie po raz kolejny. Ideą festiwalu jest promowanie różnorodnego - wykonanego z pasją oraz zgodnie z ideą „slow food” - jedzenia serwowanego ze specjalnie przystosowanych do tego samochodów. W tegorocznej edycji udział weźmie ponad 20 food trucków oferujących dania kuchni z różnych stron świata.

Festiwal Smaków Food Trucków odbędzie się na parkingu Galerii Gryf przy ulicy Wiosennej 32. Dań będzie można skosztować w sobotę 24 czerwca w godzinach 12.00 – 21.00 oraz w niedzielę 25 czerwca w godzinach 12.00 – 20.00. Wstęp do strefy jest bezpłatny! Szczegóły wydarzenia dostępne są na Facebooku: https://www.facebook.com/events/665776863593009

###

O Carrefour

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 800 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230.000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour Polska jest częścią Grupy Carrefour, referencyjnej sieci spożywczej, która posiada blisko 12 000 sklepów w ponad 30 krajach. Grupa Carrefour jest siecią multilokalną, multiformatową i multikanałową, obsługującą codziennie 13 milionów klientów na całym świecie.

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy. Wszyscy pracownicy Carrefour Polska przyczyniają się do realizacji tej polityki poprzez programy: STOP Marnotrawstwu, Z miłości do Zdrowia oraz Różnorodność.

O Festiwalu Smaków Food Trucków

Festiwal Smaków Food Trucków to wydarzenie kulinarne, które po raz pierwszy odbyło się ponad 3 lata temu w Trójmieście. Celem festiwalu jest promowanie idei slow food, czyli jedzenia przygotowanego ze świeżych, starannie dobranych produktów, „na oczach” klienta. Slow food to również kultura celebrowania posiłków, jedzenia bez pośpiechu.

W Festiwalu Smaków Food Trucków biorą udział food trucki z całej Polski, które reprezentują kuchnie z różnych stron świata. Wydarzenie doczekało się 9. edycji w Trójmieście, 3. edycji w Poznaniu i w Szczecinie, jak również odbyło się m.in. w Olsztynie, Toruniu, Gorzowie czy Bydgoszczy. Festiwal Smaków jest również częścią duży eventów takich jak: Aerofestival w Poznaniu, Dni Morza w Szczecinie, Free Time Festiwal w Gdańsku, Jarmark św. Dominika, Piknik nad Odrą w Szczecinie i wiele więcej.

Załączniki komunikatu

Zobacz także