Komunikat prasowy

2017-08-21

Apart wśród najemców Metropolitan Outlet Bydgoszcz

Pierwszy w Bydgoszczy outletowy salon z biżuterią firmy Apart powstanie w Metropolitan Outlet. Apart wraz z międzynarodową marką odzieżową Guess będą tworzyć sektor premium w centrum wyprzedażowym, którego właścicielem jest firma Carrefour. Poziom skomercjalizowania obiektu wynosi obecnie 60 procent.

W Metropolitan Outlet w Bydgoszczy powiększa się sektor marek premium. Prestiżowa marka Apart na powierzchni 112 mkw. zaoferuje mieszkańcom regionu kujawsko-pomorskiego elegancką biżuterię w okazyjnych cenach – do 30 procent niższych niż w regularnej sprzedaży. Outletowy salon to absolutna nowość na bydgoskim rynku.

Apart to lider na rynku polskiego jubilerstwa. Firma posiada największą sieć salonów w Polsce, w których oferuje szeroki wybór biżuterii platynowej, złotej i srebrnej, a także biżuterii z brylantami oraz zegarków najlepszych światowych marek. Produkty marki charakteryzuje elegancja, szlachetność surowca i precyzyjne wykonanie.

Nasi projektanci tworzą biżuterię, która jest dopełnieniem każdego stroju. Projektujemy rzeczy piękne, z troską o każdy detal i nieustannie poszukujemy nowych, jeszcze doskonalszych wzorów. Jesteśmy kojarzeni z nowoczesnością i postrzegani jako firma, której biżuteria odpowiada najnowszym trendom. W naszych salonach każdy znajdzie drobiazg dla siebie, na wyjątkową okazję czy na prezent dla swoich bliskich. Cieszymy się, że wyroby Apart są wysoko oceniane przez klientów, bowiem ich zadowolenie jest dla nas największą wartością – podkreśla Łukasz Połczyński, Expansion Manager w firmie Apart. – Zdecydowaliśmy się dołączyć do Metropolitan Outlet w Bydgoszczy z uwagi na potencjał tego rynku i charakterystykę samego projektu. Dostrzegamy coraz większą popularność centrów wyprzedażowych w Polsce i ich korzystne perspektywy rozwoju – dodaje Łukasz Połczyński.

W Metropolitan Outlet na powierzchni 17 000 mkw. znajdzie się ponad 60 salonów outletowych - modowych, sportowych, obuwniczych, wyposażenia wnętrz z ofertą w atrakcyjnych cenach. Sektor mody będą tworzyć takie marki, jak Guess, Próchnik, Franco Ferruzzi, Lavard, By Insomnia, Evolution, Bagatelle, London Hill, Italian Fashion, ONYXX czy Ewtex. Dodatkowo marki Dajar Home & Garden oraz Home & Cook wraz z hipermarketem Carrefour zaoferują klientom obiektu szeroki wybór artykułów wyposażenia wnętrz. Ofertę uzupełnią także liczne punkty gastronomiczne, usługowe oraz plac zabaw dla dzieci. Finalizowane są kolejne umowy najmu. Obecnie poziom skomercjalizowania obiektu to ponad 60 procent.

Format centrów outletowych ulega ewolucji - coraz częściej można w nich spotkać marki z półki premium. Chcielibyśmy, aby ten segment było mocną stroną Metropolitan Outlet, dlatego dokładamy starań, aby oferta ekskluzywnych marek  była szeroka i zróżnicowana. Jestem przekonana, że przyszli klienci bydgoskiego centrum wyprzedażowego realizowanego przez Carrefour Polska docenią ich obecność – mówi Agnieszka Baczyńska, International Leasing Director w Neinver Polska.

Metropolitan Outlet zaoferuje mieszkańcom regionu nowoczesną przestrzeń zakupową. Mocną stroną inwestycji będzie funkcjonujący w nowej odsłonie hipermarket Carrefour o powierzchni blisko 6 000 mkw. Ofertę obiektu uzupełni również stacja paliw. Projekt posiada już prawomocne pozwolenie na budowę. Obecnie trwa proces wyłonienia generalnego wykonawcy projektu. Zakończenie prac budowlanych i otwarcie Metropolitan Outlet zaplanowano na 2018 rok. NEINVER, czołowy operator centrów outlet w Polsce i Europie z wieloletnim doświadczeniem w branży, będzie odpowiedzialny za zarządzanie powstającym centrum outletowym.

###

O Carrefour

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230.000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour, światowy lider i referencyjna sieć branży detalicznej, posiada ponad 12 000 sklepów i e-sklepów w ponad 30 krajach. Carrefour jest multilokalną, multiformatową i omnikanałową grupą handlową, zatrudniającą ponad 384 000 osób na całym świecie i generującą sprzedaż w wysokości 103,7 miliarda euro w 2016 roku. Każdego dnia 13 milionów klientów na całym świecie odwiedza sklepy Carrefour, których wyróżnikiem jest jakość i zaangażowanie w zrównoważony handel.

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy. Wszyscy pracownicy Carrefour Polska przyczyniają się do realizacji tej polityki poprzez programy: STOP Marnotrawstwu, Z miłości do Zdrowia oraz Różnorodność.

Carrefour Polska od kilku lat angażuje się w wiele inicjatyw sportowych. W tym roku po raz pierwszy został Sponsorem Głównym 74. Tour de Pologne. Grupa Carrefour wspiera na świecie najważniejsze wyścigi kolarskie m.in. Tour de France.

O Metropolitan Outlet w Bydgoszczy

Metropolitan Outlet w Bydgoszczy powstanie w miejscu obecnie działającej galerii handlowej przy Al. Jana Pawła II - jednej z najnowocześniejszych arterii komunikacyjnych miasta. Lokalizacja centrum jest dobrze znana i łatwo dostępna dla klientów. Dzięki otoczeniu kluczowych dróg wylotowych z miasta, pozwala na dogodny dojazd zarówno mieszkańcom Bydgoszczy, jak również innych miast województwa kujawsko - pomorskiego, takich jak Toruń, Grudziądz, Inowrocław czy Włocławek. Modernizacja dróg ekspresowych S5 i S10 dodatkowo polepszy skomunikowanie regionu z sąsiadującymi miastami, zapewniając szybki i wygodny dojazd do autostrady A1, co istotnie przełoży się na zwiększenie zasięgu oddziaływania Metropolitan Outlet Bydgoszcz. Obecnie w strefie do 90 minut jazdy samochodem do powstającego centrum outletowego mieszka ponad dwa miliony jego przyszłych klientów.

www.metropolitanoutlet.com

O NEINVER

NEINVER jest wiodącym europejskim deweloperem, inwestorem oraz zarządcą nieruchomości i funduszy.
Od czasu założenia firmy w roku 1969, jej działalność skupia się na budowaniu, wynajmowaniu oraz zarządzaniu szerokim portfelem nieruchomości, w tym kompleksami biurowymi, parkami przemysłowymi i galeriami handlowymi. W ciągu ostatnich 18 lat, NEINVER wybudował obiekty przemysłowe o łącznej powierzchni ponad 1,5 mln m2, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

NEINVER zdobył silną pozycję na europejskim rynku nieruchomości handlowych dzięki obiektom o łącznej powierzchni 566.000 m2, w których znajduje się ponad 2000 sklepów oferujących produkty 1200 popularnych krajowych i międzynarodowych marek. Grupa działa we Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Polsce, Portugalii i Hiszpanii.

Od ponad 20 lat strategia rozwoju Grupy NEINVER opiera się na specjalizacji w sektorze centrów wyprzedażowych. Ta hiszpańska firma zarządza 17 obiektami o łącznej powierzchni najmu 349.000 m2, funkcjonującymi pod markami The Style Outlets i FACTORY.

W Polsce NEINVER wybudował dotychczas ponad 250.000 m² nowoczesnej powierzchni handlowej: sieć centrów outlet FACTORY w czterech miastach: Warszawa (Ursus, Annopol), Wrocław, Poznań i Kraków, parki handlowe Futura w Krakowie i Wrocławiu, Galerię Malta oraz Galerię Katowicką wraz ze zintegrowanym centrum komunikacyjno – handlowym.

Jedną z kluczowych wartości NEINVER jest prowadzenie działalności zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i odpowiedzialności społecznej. Grupa – jako pierwsza na rynku – uzyskała certyfikat BREEAM In-Use dla całego swojego europejskiego portfolio centrów outlet.

O JLL

 

JLL jest międzynarodową firmą doradczą świadczącą kompleksowe usługi na rynku nieruchomości, sklasyfikowaną na liście Fortune 500. JLL zatrudnia 58 000 osób i obsługuje klientów w 80 krajach w ramach 230 oddziałów na całym świecie. Przychód firmy sięga 5,4 mld USD. Na rzecz klientów, JLL zarządza i świadczy usługi dla portfolio obiektów o łącznej powierzchni ok. 316 mln mkw. W 2014 r. firma zrealizowała na całym świecie transakcje o wartości 118 mld USD. LaSalle Investment Management (spółka w ramach grupy), zarządza aktywami o łącznej wartości ok. 55,3 mld USD.

O SpaceArchitects

W dorobku pracowni SpaceArchitects znajdują się projekty innych obiektów wielkopowierzchniowych, miedzy innymi rozbudowa i przebudowa Centrum Handlowego Carrefour w Olsztynie (26 000 mkw.), rozbudowa i przebudowa Factory Outlet w Ursusie (współautor) (13 000 mkw.), Centrum Handlowego Gdańsk Regional Centre dla White Star Real Estate (90 000 mkw.), jak również parków handlowych, budynków mieszkaniowych i biurowych. Do grona swoich Klientów, oprócz Carrefour Polska, zalicza m.in. White Star Real Estate, Mota Engil – Central Europe, Ove Arup, Walencja Development, PPL, Claybark limited.

Załączniki komunikatu

Zobacz także