Od 17 czerwca Carrefour Polska i firma Nestlé Polska zapraszają na kolejną edycję akcji ”Jedz smacznie i zdrowo”. W hipermarketach Carrefour, Nestlé będzie edukować konsumentów, jak zdrowo się odżywiać przy pomocy poradnika żywieniowego „Jedz smacznie i zdrowo – 10 zasad zdrowego żywienia”.

„Jedz smacznie i zdrowo” to akcja edukacyjno-promocyjna, którą firma Nestlé prowadzi od 2008 roku. Obejmuje ona m.in. spotkania z ekspertami żywieniowymi oraz dystrybucję materiałów informacyjnych w wybranych sieciach handlowych. Wszystko po to, by zwiększyć wiedzę Polaków na temat prawidłowego żywienia i budowania zbilansowanej diety. W tym roku akcja taka odbywać się będzie tylko w sieci Carrefour.
 
Tegoroczna letnia edycja akcji rozpocznie się 17 czerwca w hipermarketach Carrefour  i potrwa do 28 czerwca br. W tym czasie każdy konsument, który zakupi 3 produkty różnych marek Nestlé biorących udział w kampanii, otrzyma wyjątkowy prezent – poradnik „Jedz smacznie i zdrowo – 10 zasad zdrowego żywienia”. Wydawnictwo to opisuje 10 podstawowych zasad prawidłowego odżywiania, z uwzględnieniem potrzeb niemowląt:

 1. Pij 1,5 l płynów dziennie!
 2. Pamiętaj o pięciu porcjach warzyw i owoców dziennie!
 3. Jedz dużo produktów pełnoziarnistych!
 4. Unikaj tłuszczów zwierzęcych!
 5. Spożywaj w rozsądnych ilościach produkty bogate w cukry proste!
 6. Ogranicz spożycie soli!
 7. Nigdy nie rezygnuj ze śniadania – to najważniejszy posiłek dnia!
 8. Jedz zupy!
 9. Jedz częściej i mniejsze porcje!
 10. Nie rób zakupów, kiedy jesteś głodny!

Podstawowe zasady prawidłowego odżywiania zostały wytłumaczone w przystępny sposób tak, by każdy konsument mógł zbudować własną, zbilansowaną dietę. Specjaliści ds. żywienia Nestlé zebrali w przewodniku 10 zasad żywieniowych, w tym dotyczących także żywienia niemowląt. Do każdej z opisanych zasad zostały dołączone przykładowe przepisy na zdrowe dania, które można przygotować dla całej rodziny.
10 zasad zdrowego żywienia Nestlé zostało pozytywnie zaopiniowane przez dr inż. lek. med. Dariusza Włodarka, kierownika Zakładu Dietetyki Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Hostessy rozdające poradnik będą obecne w hipermarketach Carrefour od piątku do niedzieli. Każdy kto zakupi 3 produkty różnych marek biorące udział w promocji w ciągu tygodnia – po poradnik może zgłosić się podczas weekendu, ze swoim paragonem.

Produkty Nestlé, które biorą udział w akcji zostaną umieszczone na dodatkowych ekspozycjach w  hipermarketach Carrefour. Są to:


 • zupy Bukiet Warzyw WINIARY,
 • majonez Omega 3:6 WINIARY,
 • Pomysł na… kurczaka WINIARY,
 • Kostka do Smaku WINIARY,
 • galaretki WINIARY,
 • kawa NESCAFÉ Gold,
 • batony LION,
 • wafle PRINCESSA,
 • produkty dla dzieci Nestlé NAN i Nestlé JUNIOR oraz GERBER,
 • płatki śniadaniowe Nestlé CORN FLAKES, NESQUIK, CHOCAPIC, CINI MINIS, CHEERIOS miodowy, COOKIE CRISP
 • batony Nestlé CINI MINIS, CHOCAPIC, NESQUIK
 • woda mineralna NAŁĘCZOWIANKA,
 • płatki owsiane z owocami NESVITA oraz
 • lody Nestlé LA CREMERIA.

Szczegółowe informacje o akcji „Jedz smacznie i zdrowo” można znaleźć na stronie internetowej www.carrefour.pl. Natomiast konsumenci, którzy odwiedzą portal Nestlé dodatkowo mają możliwość wygenerowania spersonalizowanej diety, dostosowanej do prowadzonego trybu życia.
Carrefour wyznaje filozofię zrównoważonego rozwoju, zgodnie z którą firma aktywnie angażuje się w działania na polu społecznym, ekonomicznym i środowiskowym, dlatego też wspiera imprezy biegowe oraz zachęca klientów i pracowników sieci do aktywnego spędzania czasu i do uprawiania sportu, jak również do zdrowego odżywiania. W związku z tym Carrefour nie tylko sponsoruje różne imprezy sportowe, takie jak Europamrathon czy mecz piłkarski Polska-Francja oldbojów, ale proponuje klientom ekologiczne produkty oraz organizuje imprezy, takie jak Dni Zdrowego Odżywiania w Warszawie i Krakowie, w trakcie których specjaliści z Instytutu Żywności i Żywienia udzielają klientom sieci bezpłatnych porad żywieniowych oraz, wraz z Nestlé, akcję „Jedz smacznie i zdrowo”.

Zobacz również