Otworzyć serce i przekazać produkty na Święta Bożego Narodzenia dla osób starszych – taki cel przyświeca akcji „300 paczek dla seniorów”. W inicjatywę Fundacji „Prometeusz dla Seniorów” włączył się supermarket Carrefour przy ul. Powsińskiej 31 w Warszawie. W najbliższy weekend w sklepie odbędzie się zbiórka produktów, z których zostaną przygotowane paczki dla podopiecznych fundacji.

Zbiórka najpotrzebniejszych produktów w supermarkecie Carrefour odbędzie się w sobotę 24 listopada w godzinach 10:00-20:00 i niedzielę 25 listopada od 10:00 do 18:00.

W paczce świątecznej dla seniorów może znaleźć się sucha żywność o długim terminie przydatności do spożycia, taka jak: makaron, kasza, ryż, kawa, herbata, kakao. Fundacja „Prometeusz dla Seniorów” zachęca też do przekazywania barszczu wigilijnego, czy zupy grzybowej w kartonach, ryb w puszcze, gotowych dań w słoikach, pasztetów, warzyw konserwowych. Mile widziane będą również drobne kosmetyki, środki, które pomogą w świątecznych porządkach, a także świece i stroiki świąteczne. Każdy, kto zechce włączyć się w akcję może dołożyć wybrane produkty do swoich zakupów i włożyć je do jednego ze specjalnie oznakowanych koszy zbiórkowych, które będą ustawione w pobliżu kas.

Z zebranych darów Fundacja „Prometeusz dla Seniorów” przygotuje 300 paczek, które zostaną przekazane podopiecznym podczas spotkania wigilijnego. Osobom nieobecnym na spotkaniu, chorym lub leżącym, wolontariusze organizacji zawiozą paczki bezpośrednio do domu.

Carrefour Polska, w ramach realizacji strategii odpowiedzialnego biznesu aktywnie wspiera organizacje pozarządowe działające na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wyrównywania szans, przeciwdziałania marnotrawstwu, czy też promocji zdrowego stylu życia. W działalność charytatywną angażuje się zarówno centrala firmy, jak i sklepy sieci Carrefour w całej Polsce. W ramach współpracy z lokalnymi społecznościami, Carrefour wspiera także hospicja, domy dziecka, przedszkola i szkoły znajdujące się w pobliżu sklepów sieci na terenie całego kraju.

Fundacja „Prometeusz dla Seniorów” od wielu lat wspiera ludzi starszych, biednych, chorych i samotnych. Organizacja pomaga obecnie ponad 250 podopiecznym, wykupując dla wielu z nich lekarstwa, opłacając rachunki za czynsz i media, oraz wspomagając ich w zakupach żywności.

O Carrefour              

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour, jako jeden z światowych liderów  handlu spożywczego, jest silną multiformatową siecią, którą posiada 12 300 sklepów w ponad 30 krajach. Carrefour przyjmuje 105 millionów klientów na całym świecie i wygenerował w 2017 roku sprzedaż w wysokości 88,24 miliarda euro. Grupa liczy ponad 380 000 pracowników, którzy wspólnie angażują się, aby Carrefour został światowym liderem transformacji żywieniowej, oferując wszystkim produkty spożywcze wysokiej jakości, dostępne wszędzie i w atrakcyjnej cenie. Więcej informacji na www.carrefour.com, oraz na Twitterze (@GroupeCarrefour) i na LinkedInie (Carrefour).

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy.

Załączniki komunikatu

.doc

18_11_23_300 paczek dla seniorów – przekaż produkty na Święta Bożego Narodzenia dla osób starszych.d
[ 54.3 kB ]

.pdf

18_11_23_300 paczek dla seniorów – przekaż produkty na Święta Bożego Narodzenia dla osób starszych.p
[ 225.1 kB ]

.pdf

300 paczek dla seniorów - plakat.pdf
[ 1.2 MB ]

Zobacz również