Carrefour Polska podsumował zainicjowaną we wrześniu br. współpracę z firmą Ubrania do Oddania. Trwająca ponad 2 tygodnie akcja pod hasłem “Nie wyrzucaj, oddaj odzież w Carrefour”, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem klientów, dzięki czemu sieć zebrała w tym czasie blisko 4 tony ubrań. Za każde oddane do sklepu 5 sztuk odzieży, klient otrzymywał e-bon na zakupy w dziale tekstylnym. Angażując się w akcję z obszaru gospodarki cyrkularnej, sieć przyczyniła się do zaoszczędzenia ponad 23,5 mln litrów wody i ograniczenia emisji ponad 48 ton CO2

Od 25 września do 14 października w 50 sklepach Carrefour klienci mogli oddawać swoje używane ubrania w zamian za e-kupony o wartości 20 zł do wykorzystania w sklepach sieci. Aby otrzymać kupon, każdy klient musiał przynieść do sklepu minimum 5 sztuk zużytej odzieży, jednak przez cały okres trwania akcji, wygenerowanych zostało ponad 3000 kuponów na 785 paragonach. Oznacza to, że większość osób zostawiła w specjalnie przygotowanych boxach znacznie więcej niż 5 sztuk tekstyliów. Wśród miast z największą liczbą zrealizowanych e-kuponów na podium znalazł się Białystok, Wrocław i Łódź.

W przekazanych UdO (Ubrania do Oddania) 254 paczkach ze sklepów Carrefour z całej Polski było aż 3,9 tony używanych ubrań. Ten świetny wynik przełożył się na zaoszczędzenie ponad 23,5 mln litrów wody i ponad 48 ton CO2, które nie zostały wyemitowane do atmosfery. Wprowadzone do drugiego obiegu ubrania to także prawie 4 tys. zł, które sieć sklepów wraz z Ubrania do Oddania, przekazała na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja, wspierającej młode talenty. 

Działanie na rzecz gospodarki cyrkularnej, a tym samym troska o środowisko naturalne jest dla Carrefour priorytetem. Od wielu lat inicjujemy w naszych sklepach rozwiązania, które mają na celu wprowadzanie cennych surowców do ponownego obiegu jak np. plastik, szkło czy aluminium. Między innymi, jako jedna z pierwszych sieci w Polsce, jesteśmy gotowi na wprowadzenie systemu kaucyjnego, który od wielu miesięcy testujemy w naszych sklepach. - mówi Sylwester Mroczek, Menedżer Rozwoju Działu Formatów i Konceptów Handlowych w Carrefour Polska. Współpraca z Ubrania do Oddania pokazała nam, jak w łatwy sposób możemy wspólnie zadbać o kolejną frakcję odpadów, jaką są tekstylia. Cieszymy się, że w ten prosty sposób zwróciliśmy uwagę naszych klientów na problem, jakim jest nieodpowiednie utylizowanie ubrań. Ten niesamowity wynik przełożył się także na wsparcie finansowe, jakie wspólnie z UdO przekazaliśmy podopiecznym fundacji Świętego Mikołaja. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do naszej akcji. - podsumowuje Mroczek.

O Carrefour

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour, jako jeden ze światowych liderów handlu spożywczego, jest silną multiformatową siecią, która posiada około 13 000 sklepów w ponad 30 krajach. W 2020 r. Carrefour wygenerował sprzedaż w wysokości 78,6 miliarda euro. Grupa liczy ponad 320 000 pracowników, którzy pracują wspólnie, aby Carrefour został światowym liderem transformacji żywieniowej, oferując wszystkim klientom produkty spożywcze wysokiej jakości, ogólnie dostępne i w atrakcyjnej cenie. Więcej informacji na www.carrefour.com oraz na Twitterze (@GroupeCarrefour) i na LinkedInie (Carrefour).

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy.

Załączniki komunikatu

Ubrania do Oddania - Zdjęcie
[ 125.3 kB ]

.doc

2023 12 05 - Carrefour x Ubrania do Oddania - Komunikat
[ 36.0 kB ]

Ubrania do Oddania - Plakat
[ 307.5 kB ]

Zobacz również