W sobotę, 22 sierpnia, Carrefour otwiera swój pierwszy hipermarket w Jastrzębiu Zdroju. Jest to już 80. hipermarket sieci w Polsce. Sklep, który mieści się w nowej Galerii Handlowej „Zdrój", będzie największym tego typu obiektem w Jastrzębiu Zdroju. Zatrudnienie w nowo otwartym obiekcie znajdzie prawie 300 osób.

Mieszkańcy Jastrzębia długo czekali na otwarcie pierwszego wielkopowierzchniowego sklepu, dlatego będzie to duże wydarzenie w życiu miasta. Nowy hipermarket Carrefour
o powierzchni 8000 m2 mieści się w nowo wybudowanej galerii „Zdrój. Klienci galerii w dniu otwarcia będą mieli okazję spotkać się z ciekawymi gośćmi, m.in. z kierowcą rajdowym Tomaszem Kucharem, aktorką Agnieszką Włodarczyk oraz polskim judoką, złotym medalistą olimpijskim z Atlanty Pawłem Nastulą. Imprezę otwarcia poprowadzi znana dziennikarka Dorota Wellman.

Jest dla nas szczególnie ważne wydarzenie, ponieważ po wielu miesiącach wytężonej pracy otwieramy pierwszy hipermarket w Jastrzębiu Zdroju. Czerpiąc z doświadczeń innych placówek Carrefour, dołożyliśmy wszelkich starań, by uczynić zakupy jak najwygodniejszymi. Otwarcie 80. hipermarketu w Polsce jest też dowodem na trwałe zaangażowanie Carrefour na rynku polskim - mówi Maria Cieślikowska, Dyrektor ds. Komunikacji Zewnętrznej i PR Carrefour Polska.

Galeria handlowa „Zdrój" z 44 butikami zajmuje powierzchnię 8000 m2. Na klientów czekają sklepy znanych firm z branży obuwniczej, sportowej, kosmetycznej i gastronomicznej, m.in.: CCC, Drogeria Natura, Big Star. Dla klientów przygotowany został darmowy parking na 500 miejsc.

Na półkach hipermarketu klienci będą mogli znaleźć szeroki asortyment produktów krajowych i zagranicznych, w tym produkty marki własnej Carrefour oraz towarów
o najniższych cenach sprzedaży, oznaczonych symbolem „Nr 1". Nie zabraknie także żywności pochodzącej z upraw kontrolowanych biologicznie z serii „Jakość Carrefour". Klienci sklepu znajdą również swoje ulubione lokalne marki - mięso, wędliny oraz pieczywo, które dostarczać będą do sklepu miejscowi producenci. Firma ściśle współpracuje z polskimi dostawcami, dzięki czemu aż 45 proc. towarów sprzedawanych w sklepach Carrefour pochodzi od rodzimych producentów.

W sklepie dostępny będzie również szeroki wachlarz usług dodatkowych: doładowania telefonów komórkowych, płatności rachunków w kasie czy startery telefonii komórkowej Carrefour Mobile MOVA.  Do dyspozycji będzie również punkt usług finansowych, w którym klienci będą mogli wyrobić sobie kartę kredytową Carrefour Visa. W sklepie w Jastrzębiu Zdroju jedna z 23 kas została przeznaczona do wyłącznej obsługi posiadaczy karty Carrefour. Zatrudnienie w nowootwartym sklepie i galerii handlowej w Jastrzębiu Zdroju łącznie znalazło prawie 300 osób.

Zobacz również