17 września 2011 r., tj. w najbliższą sobotę, w ramach akcji społecznej „Podarujmy dzieciom zdrowie”, w Galeriach Handlowych Carrefour w Jastrzębiu-Zdroju, Głogowie, Rybniku i Zgorzelcu odbędą się bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Coraz większa część naszego społeczeństwa zmaga się z chorobami cywilizacyjnymi. Wbrew powszechnym opiniom, choroby takie jak cukrzyca, otyłość, choroby serca czy nowotwory dotykają nie tylko osoby starsze, ale także kobiety i mężczyzn w kwiecie wieku, jak również dzieci. Niewiele osób pamięta, że walkę z chorobami cywilizacyjnymi często trzeba rozpoczynać już w dzieciństwie poprzez odpowiednie działania profilaktyczne.

„Carrefour jako firma odpowiedzialna społecznie, chętnie angażuje się we wszelkiego rodzaju akcje promujące zdrowie, dlatego też Galerie Handlowe Carrefour wspólnie z Fundacją Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową postanowiły zorganizować akcję bezpłatnych badań profilaktycznych dla dzieci. Jej nazwa: Podarujmy dzieciom zdrowie odnosi się do konieczności regularnej kontroli stanu zdrowia najmłodszych, tak, by móc w porę wykryć i zdiagnozować ewentualne problemy zdrowotne oraz, jeśli zachodzi taka konieczność, rozpocząć leczenie” – mówi Maria Cieślikowska, dyrektor ds. PR i komunikacji zewnętrznej Carrefour Polska.

17 września serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców z pociechami na bezpłatne badania do czterech wyżej wymienionych Galerii Handlowych Carrefour. Od godziny 11.00 do 18.00 odbywać się tam będą bezpłatne badania profilaktyczne dzieci. W dwóch boksach przyjmować będą lekarze różnych specjalizacji: ortopeda, laryngolog, alergolog oraz dietetyk. Rodzice będą mogli dowiedzieć się m.in. czy współczynnik BMI ich pociechy mieści się w granicach normy oraz czy poziom tkanki tłuszczowej nie jest zbyt wysoki. Dowiedzą się także jak przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki dla swoich dzieci oraz w jaki sposób walczyć ze skoliozą u najmłodszych. Dla oczekujących na badania dzieci organizatorzy przygotowali zabawy edukacyjne dotyczące zdrowia i ekologii. Od godziny 11.00 do 16.00 odbywać się będą specjalne bloki tematyczne dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy, zdrowego odżywiania, zasad higieny i ekologii. Każdy z bloków tematycznych rozpoczynać się będzie o pełnej godzinie.

Patronem akcji jest Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która od wielu lat pomaga dzieciom i zbiera fundusze na budowę Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei& rdquo;.

 

Dodatkowe informacje:

Maria Cieślikowska, Carrefour Polska, tel.: 22 517 23 21, e-mail: maria_cieslikowska@carrefour.com

Tomasz Pietrzyk, Ciszewski Public Relations, tel.: 22 563 32 21, e-mail: tomasz_pietrzyk@carrefour.com

Zobacz również