Carrefour kontynuuje dynamiczny rozwój sieci sklepów convenience w Polsce. W ostatnim kwartale 2020 r., pomimo trudności związanych z ograniczeniami epidemiologicznymi, sieć uruchomiła 12 nowych sklepów: 9 Carrefour Express convenience i 3 Globi. Dzięki temu w sieci Carrefour działa już 687 sklepów osiedlowych, z których większość to placówki franczyzowe rozwijane we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami.

Rozwój sklepów w formacie convenience to jeden z priorytetów planu strategicznego „Carrefour 2022”, dzięki którym sieć może być bliżej swoich klientów, oferując im zdrową żywność i lokalne produkty w korzystnych cenach.

Wśród 9 nowych sklepów Carrefour Express, 4 działają w Warszawie, a spośród pozostałych 3 w Gdyni, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim – tu w galerii handlowej Feeria. Kolejne 2 zostały otwarte na MOP Wilczyce przy autostradzie A4 w Legnicy oraz stacji paliw w Sękowie. Sklepy Carrefour Express oferują ponad 1500 artykułów, w tym wyselekcjonowaną ofertę produktów świeżych: warzyw, nabiału i dań gotowych. Ciekawym rozszerzeniem asortymentu są artykuły pochodzące z kuchni azjatyckiej, włoskiej i innych kuchni świata. W zróżnicowanej gamie napojów, słodyczy i słonych przekąsek klient znajdzie zarówno pozycje od znanych producentów, jak i artykuły pochodzące z szerokiego asortymentu marki własnej Carrefour. W sklepach dostępne są również pozycje dla sportowców: batoniki i napoje izotoniczne.

Sklepy Globi pod względem powierzchni i asortymentu są kierowane w szczególności do mieszkańców małych miast oraz terenów wiejskich. Mimo to, jeden z nowych sklepów powstał w Bydgoszczy, a 2 w mniejszych miejscowościach: Lesznowoli i Sierakowicach Lewych. Ten ostatni, to kolejny sklep otwarty we współpracy z wieloletnim partnerem biznesowym, który sukcesywnie rozbudowuje swoją sieć sklepów w ramach franczyzy Carrefour. W Globi klienci znajdą bogatą ofertę 400-500 produktów spożywczych marki własnej Carrefour, rozbudowany asortyment przemysłowy oraz atrakcyjną ofertę alkoholi.

- Pomimo trudnego 2020 roku, Carrefour Polska ma już blisko 700 sklepów w formacie convenience. W 2021 r. będziemy dalej aktywnie rozbudowywać ich sieć wykorzystując naszą strategiczną synergię omnikanałową z własną siecią handlową i pomagając naszym partnerom franczyzowym w dochodowym prowadzeniu sklepów. Oferujemy bardzo dobre warunki współpracy, przejrzystą umowę, elastyczne rozwiązania i przyjazny model partnerskiej franczyzy. Dzięki dużej różnorodności formatów jesteśmy w stanie dopasować ofertę do indywidualnych możliwości, lokalizacji, a przede wszystkim potrzeb lokalnego klienta – mówi Krzysztof Łagowski, dyrektor Sklepów Convenience w Carrefour Polska.

Do każdego nowo otwieranego sklepu Carrefour podchodzi indywidualnie, pracując nad udoskonaleniem oferty i zaspokojeniem potrzeb klientów. Ekipa specjalistów dba o właściwą aranżację, dobór asortymentu, atrakcyjną wizualizację i logistykę ze stabilną ciągłością dostaw.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom klienci sklepów Carrefour Express mogą łatwo i komfortowo dokonać zakupów, ale też wypić kawę, zjeść szybką przekąskę czy kupić jedzenie na wynos. Coraz częściej, przy okazji zakupów mogą też odebrać przesyłkę czy opłacić rachunki. Z kolei dzięki aplikacji „Mój Carrefour” korzystają z licznych ofert rabatowych. W sklepach franczyzowych sukcesywnie wdrażana też usługa click&collect.

Informacje o nowych sklepach:

Adres sklepu

Powierzchnia

Format sklepu

Legnica, ul. Wilczyce 55

(MOP Wilczyce przy autostradzie A4)

178 m2

Carrefour Express Convenience

Warszawa, ul. Szulborska 3/5

127 m2

Carrefour Express Convenience

Warszawa, ul. Posag 7 Panien 11

108 m2

Carrefour Express Convenience

Gorzów Wlkp., ul. Kombatantów 30

(galeria handlowa Feeria)

108 m2

Carrefour Express Convenience

Warszawa, ul. Czerniakowska 40A

69 m2

Carrefour Express Convenience

Sękowo ul. Lipowa 10B (stacja paliw)

65 m2

Carrefour Express Convenience

Gdynia, ul. Starochwaszczyńska 29A

58 m2

Carrefour Express Convenience

Warszawa, ul. Popularna 50

48 m2

Carrefour Express Convenience

Kraków, ul. Dworcowa 10

37 m2

Carrefour Express Convenience

Sierakowice Lewe 39A

80 m2

Globi

Lesznowola, ul. Jedności 30

52 m2

Globi

Bydgoszcz, ul. Królowej Jadwigi 1A

32 m2

Globi

 

O Carrefour

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour, jako jeden ze światowych liderów handlu spożywczego, jest silną multiformatową siecią, która posiada 12 300 sklepów w ponad 30 krajach. Carrefour obsługuje 105 milionów klientów na całym świecie i wygenerował w 2019 roku sprzedaż w wysokości 80,7 miliarda euro. Grupa liczy ponad 325 000 pracowników, którzy pracują wspólnie, aby Carrefour został światowym liderem transformacji żywieniowej, oferując wszystkim klientom produkty spożywcze wysokiej jakości, ogólnie dostępne i w atrakcyjnej cenie. Więcej informacji na www.carrefour.com oraz na Twitterze (@GroupeCarrefour) i na LinkedInie (Carrefour).

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy.

Załączniki komunikatu

Sklep Carrefour Express.jpg
[ 340,2 kB ]

Sklep Carrefour Express2.jpg
[ 254,5 kB ]

Sklep Carrefour Express5.jpg
[ 443,6 kB ]

Sklep Carrefour Express na stacji paliw.jpg
[ 215,7 kB ]

Sklep Carrefour Express3.jpg
[ 282,9 kB ]

Sklep Carrefour Express6.jpg
[ 336,5 kB ]

Sklep Carrefour Express4.jpg
[ 358,6 kB ]

Carrefour Express Convenience MOP Wilczyce.jpg
[ 321,7 kB ]

.doc

2021_01_28_Blisko 700 sklepów franczyzowych w sieci Carrefour Polska.docx
[ 58,3 kB ]

.pdf

2021_01_28_Blisko 700 sklepów franczyzowych w sieci Carrefour Polska.pdf
[ 487,0 kB ]

Zobacz również