18 grudnia w Świetlicy Caritas, przy ul. 11 Listopada 17/19 w Warszawie odbyły się Warsztaty Komiksowe „Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa” organizowane przez Carrefour Polska oraz Caritas Polska. Warsztaty są częścią III edycji programu „Dożywianie z Carrefour”.

Carrefour już po raz trzeci finansuje program „Dożywianie z Carrefour”. Dzięki grantowi przyznanemu Caritas przez Międzynarodową Fundację Carrefour tylko w ramach III edycji programu, 1260 dzieci z całej Polski będzie otrzymywać posiłki przez 5 dni w tygodniu do końca roku szkolnego 2013/2014. Wartość udzielonej pomocy to ponad 1,2 mln zł. Podczas trwania poprzednich edycji programu wydano ponad 400 tys. posiłków, a wsparcie finansowe wyniosło 2 mln 250 tys. złotych

Tegoroczna edycja programu „Dożywianie z Carrefour” została wzbogacona o edukacyjne warsztaty plastyczne dla podopiecznych świetlic Caritas. Warsztaty poświęcone są tematyce zdrowego żywienia i odbywają się pod hasłem „Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa”. Podczas warszawskich warsztatów dzieci wysłuchały pogadanki na temat zdrowego żywienia oraz dowiedziały się, jakie są podstawowe zasady tworzenia komiksu. Warsztaty poprowadził pasjonat tematyki komiksów, publicysta i rysownik.

Do tej pory spotkania warsztatowe odbyły się w Łodzi i Szczecinie oraz Warszawie. Przed nami jeszcze 7 warsztatów: w Lublinie, Katowicach, Wolbromiu, Poznaniu, Tylmanowej, Krakowie i Białymstoku. W sumie na terenie całej Polski odbędzie się 10 warsztatów.

Cieszymy się, że po raz kolejny wspólnie z Caritas realizujemy program „Dożywianie z Carrefour”. Ta inicjatywa to nie tylko przekazanie grantu, z którego finansowane są posiłki dla podopiecznych świetlic Caritas, ale również działania dodatkowe, takie jak warsztaty komiksowe dotyczące prawidłowego żywienia i przeciwdziałania marnotrawstwu. Dzieciństwo i młodość to dwa pierwsze etapy życia, od których zależy to, jak się potoczy życie dorosłe, dlatego warto od początku przekazywać dzieciom dobre wzorce żywieniowe, a także uczyć je odpowiedzialności” – mówi Jean Anthoine, Prezes Carrefour Polska.

„Wiele milionów dzieci na świecie cierpi głód. Papież Franciszek ogłosił niedawno kampanię walki z problemem głodu. My, w Polsce, również spotykamy się z tym problemem. Jesteśmy wdzięczni Carrefour za pomoc. Dzięki niej uśmiech częściej gości na twarzach polskich dzieci.”– powiedział ks. dr Marian Subocz, Dyrektor Caritas Polska.

Cykl warsztatów komiksowych wpisuje się w program „Stop Marnotrawstwu” będący częścią Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy Carrefour. Program realizowany jest od początku 2013 roku. Jego celem jest walka z codziennym marnotrawstwem na każdym szczeblu funkcjonowania firmy, a także promowanie przeciwdziałania marnotrawstwu wśród dostawców i klientów Carrefour Polska.

Warsztaty prowadzone są z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych tworzonych na podstawie ogólnodostępnej internetowej bazy wiedzy programu „Odpowiedzialnie każdego dnia!”, która znajduje się pod adresem: http://www.carrefour.pl/program-odpowiedzialnie-kazdego-dnia

Świetlice Caritas - sieć świetlic jest prowadzona przez Caritas w Polsce we współpracy z Parafialnymi Zespołami Caritas, parafiami i organizacjami kościelnymi oraz szkołami. Opiekę nad dziećmi sprawują tysiące wolontariuszy, którzy bezinteresownie poświęcają im swój czas. Działalność świetlic Caritas finansowana jest z pieniędzy zbieranych podczas akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, ogólnopolskiej społecznej kampanii Caritas „Kromka Chleba”, funduszy własnych PZC oraz dotacji instytucji publicznych i darowizn.

Międzynarodowa Fundacja Carrefour powstała w 2000 roku; jej misją jest przeciwdziałanie wykluczeniu związanemu z żywnością i niesienie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych. Budżet Międzynarodowej Fundacji Carrefour wynosi 4,5 mln euro.

Grupa Carrefour

Carrefour jest pionierem i liderem wielkiej dystrybucji, który od ponad 50 lat wyznacza standardy na światowych rynkach handlu. Od wielu lat Carrefour jest numerem 1 wielkiej dystrybucji w Europie i 2 największym detalistą na świecie.

O Carrefour Polska

Carrefour Polska należy w 100% do Grupy Carrefour. W 1997 roku w Łodzi otwarto pierwszą placówkę Carrefour w kraju. Od tego czasu Carrefour Polska dynamicznie rozwija się we wszystkich formatach. Dziś pod szyldem Carrefour działa w Polsce ponad 600 placówek: hiper- i supermarkety, sklepy franczyzowe Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience. W portfelu Carrefour znajduje się także 20 centrów handlowych skupionych w dużych i średnich miastach, jest także jednym z liderów na rynku przymarketowych stacji paliw. Carrefour Polska aktywnie działa na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, prowadzi szereg projektów na rzecz dzieci i społeczności lokalnych.

Tagi: Odpowiedzialnie każdego dnia!, dożywianie z Carrefour, ks. dr Marian Subocz, warsztaty komiksowe carrefour, komiks, Prezes Carrefour Polska, stop marnotrawstwu, świetlice caritas, akcje społeczne, Jean Anthoine, csr carrefour, Dyrektor Carrefour Polska, program społeczny

Załączniki komunikatu

warsztaty_komiksowe_warszawa_1.jpg
[ 455.4 kB ]

warsztaty_komiksowe_warszawa_2.jpg
[ 408.5 kB ]

Carrefour korporacyjny - kawadrat
[ 73.8 kB ]


[ 37.2 kB ]

Zobacz również