Podczas uroczystej gali, która odbyła się 17 października w Teatrze Wielkim w Warszawie, firma Carrefour została wyróżniona w konkursie Effie Awards 2011. Carrefour nagrodzony za kampanię „Kasa wraca jak bumerang” był jedyną firmą, która została wyróżniona w konkursie w kategorii Retail.  


Carrefour otrzymał statuetkę brązową w kategorii Retail za kampanię „Kasa wraca jak bumerang”. Wyróżnienie to jest dowodem uznania ze strony specjalistów z branży marketingowo-reklamowej. Nagroda otrzymana przez Carrefour Polska była jedynym wyróżnieniem w kategorii Retail. 

Wyróżniona w konkursie kampania „Kasa wraca jak bumerang” złożona była z dwóch odsłon – pierwsza z nich miała charakter edukacyjny, natomiast w drugiej fazie przypominano klientom o możliwości zrealizowania e-bonów w sklepach Carrefour.

„Bardzo cieszymy się z wyróżnienia w konkursie Effie Awards 2011. Statuetka, którą otrzymaliśmy jest dla nas dowodem uznania ze strony przedstawicieli branży reklamowo-marketingowej, którzy doceniają pracę naszych zespołów nad budowaniem wizerunku i marki Carrefour. Nagroda ta jest również potwierdzeniem niesłabnącej pozycji marki Carrefour” – mówi Robert Noceń, dyrektor ds. marketingu Carrefour Polska.

Do 12. edycji konkursu zgłoszone zostały 103 kampanie reklamowe. Nominowano 38 z nich w 13 kategoriach produktowych i czterech kategoriach specjalnych. Przewodniczącym 80- osobowego jury był Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku. W eksperckim jury znaleźli się pracownicy mediów, instytutów badawczych, niezależni konsultanci, marketerzy oraz pracownicy agencji reklamowych i domów mediowych.

Effie to jeden z najważniejszych na świecie konkursów branży komunikacji marketingowej. Konkurs nagradza sukcesy rynkowe marek osiągnięte dzięki wdrożonym kampaniom reklamowym. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1468 r. w Nowym Jorku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu, a obecnie realizowany jest w 40 krajach świata. W Polsce organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Patronat Honorowy nad konkursem objął Minister Gospodarki Waldemar Pawlak, natomiast Patronat Główny Prezydent PKPP Lewiatan Henryka Bochniarz.


Dodatkowe informacje:

Maria Cieślikowska, Carrefour Polska, tel.: 22 517 23 21, e-mail: maria_cieslikowska@carrefour.com

Tomasz Pietrzyk, Ciszewski Public Relations, tel.: 22 563 32 21, e-mail: tomasz_pietrzyk@carrefour.com

Zobacz również