Blisko 1 tysiąc kompletów wyprawek i łącznie 30 tysięcy szkolnych artykułów to bilans trwającej od 24 sierpnia do 1 września zbiórki w hipermarketach Carrefour na rzecz dzieci ze świetlic Caritas. Tak znakomity wynik zawdzięczamy hojności klientów Carrefour i wsparciu wolontariuszy. Znacząco uzupełnia to liczbę 1200 kompletów wyprawek szkolnych ufundowanych wcześniej przez Carrefour Polska.

Zestawy artykułów szkolnych od Carrefour zostały symbolicznie przekazane podczas finału akcji, który odbył się w Przemyślu. Było to uroczyste zwieńczenie tegorocznej edycji „Tornister pełen uśmiechów", której istotną częścią była zbiórka darów w dniach 24.08 - 1.04 na terenie 18 hipermarketów Carrefour w 14 miastach Polski.

Program koncertu finałowego wypełniły występy grup ludowych, folkowych i młodzieżowych szkół tańca, a gwiazdą wieczoru był zespół Varius Manx. Na tłumnie obleganym przez dzieci i rodziców stoisku Carrefour czekały łakocie i wypełnione helem kolorowe balony.

- Z wielką radością przyjąłem spływające z całej Polski informacje o wynikach zbiórki szkolnych artykułów w sklepach Carrefour - mówi Jean Anthoine, Prezes Carrefour Polska. - Akcja „Tornister pełen uśmiechów" to ważny element naszej współpracy z Caritas, gdyż jej beneficjentami są bezpośrednio dzieci.

Ze świetlic Caritas korzysta ponad 47 tysięcy dzieci w całym kraju. To niekiedy jedyne miejsca, w których dzieci z rodzin potrzebujących mają okazję spędzać czas po szkole. Pod opieką wykwalifikowanych pedagogów i wolontariuszy Caritas dzieci mogą się uczyć, bawić z rówieśnikami i uzyskać pomoc w odrobieniu lekcji. Istnieje tu możliwość zar& oacute;wno uzyskania pomocy terapeutycznej, jak również uczestnictwa w zajęciach tanecznych lub teatralnych.

- Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że już po raz czwarty mogliśmy pomóc tysiącom dzieci w całej Polsce, które poszły dziś do szkoły z szerokimi uśmiechami na twarzach - powiedział ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska. - Serdeczne podziękowania kieruję do Prezydenta Miasta Przemyśla, pana Roberta Chomy oraz księdza Artura Jańca, dyrektora Caritas Archidiecezji Przemyskiej. To dzięki nim mogliśmy bawić się wspólnie na przemyskim Rynku i cieszyć tym sukcesem.

Akcja „Tornister pełen uśmiechów" to tylko część wieloletniej współpracy Carrefour Polska z Caritas. Obejmuje ona szereg wspólnych projektów, największy z nich to ogólnopolski program dożywiania dzieci w świetlicach Caritas. Na jego kolejną odsłonę Fundacja Carrefour przeznaczyła w tym roku 1,5 mln złotych.

Poza działaniami prowadzonymi na płaszczyźnie ogólnopolskiej, wiele przedsięwzięć ma charakter lokalny. W działalność społeczną aktywnie angażują się dyrektorzy hipermarketów, pomagając m.in. w doposażeniu i remontowaniu kuchni w świetlicach, a także organizując dla dzieci w świetlicach Dni Kuchni Francuskiej. Dzieci są także zapraszane do hipermarketów Carrefour, np. na mini warsztaty z wypieku pieczywa.

 

Zobacz również