W ostatni listopadowy weekend Carrefour Polska bierze udział w dorocznej Świątecznej Zbiórce Żywności Banków Żywności. Tegoroczna zbiórka jest międzynarodową inicjatywa koordynowaną przez Fundację Carrefour we współpracy z Bankami Żywności. Oprócz polskich placówek sieci, w zbiórkę zaangażowane jest prawie 3000 sklepów z Argentyny, Belgii, Brazylii, Francji, Hiszpanii, Rumunii i Włoch.

Świąteczna Zbiórka Żywności, która w tym roku ma miejsce w dniach 29 listopada - 1 grudnia, odbędzie się w 114 placówkach sieci Carrefour w Polsce. Jak co roku wezmą w niej udział centra handlowe, hipermarkety i supermarkety Carrefour, a także sklepy franczyzowe Carrefour Express z terenu całego kraju.

Na czas zbiórki w sklepach pojawią się oznaczone kosze, do których można wkładać zakupione produkty. Banki Żywności rekomendują przekazywanie takich towarów, jak olej, cukier, ryż, konserwy i przetwory oraz słodycze. O zbiórce będą przypominać wolontariusze Banków Żywności.

Świąteczna Zbiórka Żywności to kolejna wspólna inicjatywa Carrefour Polska i Banków Żywności. W 2013 roku Banki Żywności zostały partnerem programu zaangażowania społecznego Carrefour „Odpowiedzialnie każdego dnia!”, którego celem jest internetowa edukacja klientów, między innymi w zakresie przeciwdziałania marnowaniu żywności.

W tym roku zbiórkę produktów w placówkach Carrefour na ternie ośmiu krajów koordynuje Fundacja Carrefour. W zbiórce bierze udział prawie 3000 placówek z Argentyny, Belgii, Brazylii, Francji, Hiszpanii, Polski, Rumunii i Włoch. W 2013 roku Fundacja Carrefour zacieśniła współpracę z Bankami Żywności, przekazując ponad 3 miliony złotych w grantach.

Informacja na temat placówek Carrefour biorących udział w zbiórce znajduje się na stronie carrefour.pl

Grupa Carrefour

Carrefour jest pionierem i liderem wielkiej dystrybucji, który od ponad 50 lat wyznacza standardy na światowych rynkach handlu. Od wielu lat Carrefour jest numerem 1 wielkiej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie.

O Carrefour Polska

Carrefour Polska należy w 100% do Grupy Carrefour. W 1997 roku w Łodzi otwarto pierwszą placówkę Carrefour w kraju. Od tego czasu Carrefour Polska dynamicznie rozwija się we wszystkich formatach. Dziś pod szyldem Carrefour działa w Polsce blisko 600 placówek: hiper- i supermarkety, sklepy franczyzowe Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience. W portfelu Carrefour znajduje się także 20 centrów handlowych skupionych w dużych i średnich miastach, jest także jednym z liderów na rynku przymarketowych stacji paliw. Carrefour Polska aktywnie działa na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, prowadzi szereg projektów na rzecz dzieci i społeczności lokalnych.

Tagi: Carrefour Group, carrrefour polska, Odpowiedzialnie każdego dnia!, FFundacja Carrefour, csr, banki zywności, csr carrefour polska, świateczna zbiórka żywności

Załączniki komunikatu

Carrefour korporacyjny - kawadrat
[ 73,8 kB ]

Zobacz również