Od 22 do 26 marca 2010 r. w hipermarketach i mini hipermarketach Carrefour odbędzie się Tydzień Zrównoważonej Energii „Energy week” - akcja organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii, zachęcająca do odpowiedzialnego gospodarowania energią elektryczną. Carrefour przyłącza się tym samym do działań Komisji Europejskiej na rzecz podnoszenia świadomości obywateli i promowania wśród nich proekologicznych postaw. 

 

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii 2010, Carrefour Polska będzie zachęcał klientów do drobnych czynności, które każdy może wprowadzić do codziennego życia. Wyłączanie nieużywanych urządzeń elektrycznych, niezostawianie ich w stanie czuwania czy zakup urządzeń energooszczędnych klasy A może znacząco obniżyć rachunki oraz mieć bezpośredni wpływ na poprawę kondycji środowiska naturalnego. 27 marca Carrefour Polska weźmie także udział w akcji „Godzina dla Ziemi” organizowanej przez WWF, która ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na konieczność ograniczenia zużycia prądu. W prawie wszystkich sklepach na terenie Polskie zostanie wygaszone 50% oświetlenia.

 

Grupa Carrefour jest jedyną siecią handlową w Europie, która odpowiedziała na apel Komisji Europejskiej. Inicjatywa ta będzie realizowana w sklepach Carrefour w 6 europejskich krajach: Francji, Belgii, Włoszech, Hiszpanii, Polsce i Grecji. Zaangażowanie Grupy Carrefour w „Energy Week” jest jednym z przejawów proekologicznej postawy firmy, która dąży do ciągłego podnoszenia świadomości ekologicznej swoich Klientów. Cała Grupa zobowiązała się do systematycznego obniżania zużycia energii. Od roku 2004 do 2008 jej zużycie spadło o 13,6%, natomiast do roku 2020 redukcja ma wynieść 30%.

Carrefour Polska jako firma odpowiedzialna społecznie i wrażliwa na problemy środowiska już od dłuższego czasu podejmuje szereg konkretnych działań mających na celu znaczące obniżenie zużywanej energii. W zeszłym roku tradycyjne oświetlenie zostało zastąpione energooszczędnym oraz rozpoczęliśmy działania nad wdrożeniem systemu zarządzania energią, który mierzy i optymalizuje zużycie prądu. Część naszych sklepów została także wyposażona w nowoczesne, energooszczędne meble chłodnicze. Dodatkowo została dokonana wymiana gazów chłodniczych na ekologiczne, a otwarte meble chłodnicze zostały zamknięte, co pozwoliło na zaoszczędzenie 5% energii w hipermarketach oraz 1,4% energii w supermarketach” – mówi Maria Cieślikowska, dyrektor ds. komunikacji zewnętrznej i PR Carrefour Polska.

 

Podczas Tygodnia Zrównoważonej Energii, we wszystkich sklepach biorących udział w akcji, zostaną przygotowane specjalne stoiska na których będą wyeksponowane energooszczędne produkty takie jak: świetlówki marek Carrefour oraz Philips, latarki LED z możliwością ładowania, latarki słoneczne, szeroki wybór żarówek energooszczędnych, ładowarki akumulatorowe oraz akumulatorki. Klienci będą mogli wybierać spośród 78 różnych produktów. Cały asortyment dostępny na tych stoiskach będzie objęty specjalną, niższą ceną.

 

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii (EUSEW) jest corocznym wydarzeniem organizowanym przez Dyrekcję Generalną ds. Energii i Transportu Komisji Europejskiej, instytucje europejskie, podmioty z sektora energetycznego oraz prywatne przedsiębiorstwa.
W jego trakcie odbędzie się wiele
konferencji, seminariów oraz wystaw poświęconych m.in. nowoczesnym metodom zarządzania energią i pozyskiwania energii odnawialnej oraz proekologicznym rozwiązaniom energetycznym. 

 

 

Dodatkowe informacje:

Maria Cieślikowska, Carrefour Polska, tel.: 22 517 23 21, e-mail: maria_cieslikowska@carrefour.com

Tomasz Pietrzyk, Ciszewski Public Relations, tel.: 22 488 41 56, e-mail: tpietrzyk@publicrelations.pl

 

 

 

Zobacz również