Carrefour Polska przyłącza się do ogólnopolskiej zbiórki żywności organizowanej przez Banki Żywności - w dniach 26 i 27 września klienci sklepów sieci będą mogli wesprzeć potrzebujące dzieci w ramach programu „Podziel się Posiłkiem!".

Podobnie jak w poprzednich latach, na terenie sklepów Carrefour zostaną rozstawione specjalnie oznakowane kosze, do których wolontariusze będą zbierać dary. Tradycyjnie najbardziej potrzebne są produkty spożywcze o przedłużonej trwałości: olej, cukier, ryż, makarony, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, dżemy, soki oraz konserwy. Zebrana żywność zostanie następnie przekazana przez Banki Żywności do lokalnych instytucji i organizacji zajmujących się dożywianiem dzieci.

Ogólnopolski program „Podziel się Posiłkiem!" został zainicjowany w 2003 roku. Dzięki hojności Polaków w ramach zeszłorocznej edycji programu Banki Żywności zebrały ponad 341 ton jedzenia, które trafiły do blisko 700 instytucji walczących z problemem niedożywienia dzieci, takich jak szkoły, świetlice, domy dziecka.

Udział Carrefour Polska w programie „Podziel się Posiłkiem!" jest kolejnym przejawem społecznego zaangażowania firmy. Carrefour Polska aktywnie bierze udział w lokalnym życiu społecznym, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. Firma wspiera domy dziecka, przedszkola, szkoły podstawowe, schroniska, przekazując zabawki, ubrania, pomoce naukowe i żywność, aby spełniać potrzeby i marzenia dotkniętych przez los.

Zaangażowanie społeczne Carrefour w Polsce wpisuje się w szerszą politykę społecznej odpowiedzialności całej Grupy Carrefour. Dla przykładu, sieć Carrefour we Francji od 1446 roku jest członkiem Federacji Banków Żywności. Dary ofiarowane przez sklepy Carrefour stanowią obecnie aż 38% wszystkich darów przekazanych przez firmy należące do wielkiej dystrybucji. Ponadto, firma Carrefour Francja wspiera zakup samochod& oacute;w-chłodni dla lokalnych Banków Żywności, dzięki czemu mogą one bezpiecznie transportować produkty spożywcze przeznaczone dla osób najbardziej potrzebujących. 

 

 

Informacje o Carrefour Polska

Firma Carrefour jest obecna w Polsce już od ponad 10 lat  Pierwszy sklep został otwarty w Łodzi w 1447 r. Obecnie Carrefour Polska posiada 80 hipermarketów i prawie 264 supermarketów oraz 40 stacji benzynowych. Zatrudnia 27 tys. pracowników. Carrefour Polska należy w 100-procentach do francuskiej grupy Carrefour, która jest numerem 1 dużej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie. Grupa Carrefour zatrudnia 440 tys. pracowników i ma ponad 15 tys. sklepów w 30 krajach na całym świecie.

Zobacz również