Carrefour przy współpracy z White Star Real Estate oraz JLL przygotowuje otwarcie pierwszego centrum outletowego w Bydgoszczy. Metropolitan Outlet Bydgoszcz, który w pierwszej fazie zaoferuje ponad 11.500 m. kw. GLA, powstanie z rozbudowy i remodelingu istniejącego centrum handlowego zlokalizowanego przy Al. Jana Pawła II. Proces komercjalizacji nowego obiektu już się rozpoczął. Otwarcie zaplanowano na II kwartał 2017 roku.

Carrefour wspólnie z White Star Real Estate rozpoczął przygotowania do budowy Metropolitan Outlet – pierwszego outletu w Bydgoszczy. Powstanie on w miejsce obecnej galerii handlowej przy Al. Jana Pawła II, położonej blisko lotniska i kluczowych dróg wylotowych z miasta. Na powierzchni ponad 11.500 m. kw. mieszkańcy Bydgoszczy oraz innych miast województwa kujawsko-pomorskiego, będą mogli zrobić zakupy w ponad 60 markowych sklepach i punktach outletowych. Głównym operatorem spożywczym nowego centrum pozostanie hipermarket Carrefour, który posiada ugruntowaną pozycję w tej lokalizacji i wielu lojalnych klientów. Za komercjalizację nowego obiektu odpowiada międzynarodowa firma doradcza JLL.

– Celem długoterminowej strategii inwestycyjnej Carrefour w Polsce jest zwiększenie wartości posiadanych aktywów oraz zaoferowanie nowoczesnej i atrakcyjnej przestrzeni zakupowej. Rozpoczęcie projektu Metropolitan Outlet Bydgoszcz to kolejna z naszych inwestycji w rozbudowę, remodeling i rekomercjalizację istniejących obiektów handlowych, w celu zwiększenia ich atrakcyjności na rynku oraz odpowiedzi na zmieniające się oczekiwania klientów oraz najemców – mówi Ronan Martin, Wiceprezes Carrefour ds. ekspansji i centrów handlowych.

Jak pokazują raporty branżowe, projekty outletowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem polskich konsumentów. Mimo to, do chwili obecnej mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego nie mieli możliwości zrobienia zakupów w tego typu centrum. Tym samym nowy projekt Carrefour dobrze wpisuje się w zapotrzebowanie lokalnego rynku:

- Analizując liczbę mieszkańców Bydgoszczy oraz ich siłę nabywczą, która kształtuje się na poziomie 6,599 euro na mieszkańca na rok* i jest wyższa od średniej krajowej wynoszącej 6170 euro, przebudowa istniejącego centrum na outlet to dobra decyzja. Carrefour jest jednym z tych uważnych i doświadczonych deweloperów, który dokładnie bada rynek, analizuje preferencje zakupowe mieszkańców. Carrefour zarządza również swoimi sklepami w dużych centrach outletowych, m.in. w Gdańsku, Wrocławiu czy Białymstoku. Obecność tej marki będzie z pewnością świadczyć również o sile i stabilności projektu. W naszej ocenie otwarcie Metropolitan Outlet Bydgoszcz doskonale wpisze się nie tylko w potrzeby mieszkańców Bydgoszczy, ale również i innych miast tego regionu, takich jak Toruń, Grudziądz czy Inowrocławmówi Edyta Potera, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych w JLL.

Carrefour oraz JLL rozpoczęły już proces komercjalizacji Metropolitan Outlet Bydgoszcz. Otwarcie nowego centrum po przebudowie zaplanowano na II kwartał 2017 roku.

*na bazie danych GFK Polonia

Więcej informacji o Carrefour

Carrefour Polska to multiformatowa sieć handlowa, pod której szyldem działa obecnie ponad 750 sklepów w takich formatach jak: hipermarkety, supermarkety oraz sklepy osiedlowe. Spółka jest również właścicielem i zarządcą sieci centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz kilkudziesięciu stacji paliw.

Więcej informacji o White Star Real Estate

White Star Real Estate jest międzynarodową firmą z wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów deweloperskich oraz w zarządzaniu aktywami nieruchomościowymi w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. AIG wraz z partnerami White Star łącznie wybudowali, lub są w trakcie budowy, ponad 2 miliony metrów kwadratowych powierzchni komercyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród nich znajdują się nieruchomości handlowe i rekreacyjne, biurowe, magazynowe, a także mieszkaniowe. Ostatnio zrealizowane obiekty to: Grzybowska Park (biurowiec klasy A, Warszawa), Galeria Słoneczna (centrum handlowo-rozrywkowe, Radom), Diamond Business Park Ursus (park magazynowy oraz lekkiej produkcji, Warszawa), Radom Office Park (biurowiec klasy A, Radom), The Park Warsaw (kampus biurowy klasy-A, Warszawa), Market Central Ferihegy (park retailowy, Budapeszt), Campus Square (centrum handlowo-rozrywkowe, Brno) oraz White Square Office Center i White Gardens (biurowce klasy A, Moskwa). www.whitestar-realestate.com

Więcej informacji o JLL

JLL jest międzynarodową firmą doradczą świadczącą kompleksowe usługi na rynku nieruchomości, sklasyfikowaną na liście Fortune 500. JLL zatrudnia 58 000 osób i obsługuje klientów w 80 krajach w ramach 230 oddziałów na całym świecie. Przychód firmy sięga 5,4 mld USD. Na rzecz klientów, JLL zarządza i świadczy usługi dla portfolio obiektów o łącznej powierzchni ok. 316 mln mkw. W 2014 r. firma zrealizowała na całym świecie transakcje o wartości 118 mld USD. LaSalle Investment Management (spółka w ramach grupy), zarządza aktywami o łącznej wartości ok. 55,3 mld USD. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy do odwiedzenia strony www.jll.pl

Załączniki komunikatu

.doc

15_08_19_Carrefour przygotowuje otwarcie pierwszego outletu w Bydgoszczy_JLL.docx
[ 259.0 kB ]

.pdf

15_08_19_Carrefour przygotowuje otwarcie pierwszego outletu w Bydgoszczy_JLL.pdf
[ 213.1 kB ]

Metropolitan Outlet Bydgoszcz.jpg
[ 3.2 MB ]

Ronan Martin_Wiceprezes Carrefour Polska.jpg
[ 3.9 MB ]

Zobacz również