Jak co roku dyrektorzy Carrefour ufundowali wyprawki szkolne dla dzieci objętych programem dożywiania w świetlicach Caritas. 1 września z plecakami wyposażonymi w zeszyty, piórniki, długopisy i flamastry ruszy do szkoły 175 podopiecznych. Na co dzień dzieci korzystają z posiłków zapewnionych dzięki wsparciu Fundacji Carrefour.


Przygotowanie wyprawki to kolejna już inicjatywa w ramach współpracy Carrefour z Caritas. Dzięki zaangażowaniu dyrektorów hipermarketów Carrefour w Białej Podlaskiej, Jeleniej Górze, Legnicy, Lublinie, Łodzi, Mińsku Mazowieckim oraz Szczecinie 175 dzieci korzystających z programu dożywiania wraz z początkiem września otrzyma szkolne wyprawki.


„Mamy nadzieję, że dzięki naszej inicjatywie, dzieci, które otrzymały pomoce szkolne będą mogły rozwijać swoje zainteresowania. Zgodnie z polityką odpowiedzialności społecznej, w Carrefour wierzymy, że nasze wsparcie pozwoli na wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci pozostających pod opieką Fundacji Carrefour” – powiedziała Maria Cieślikowska, dyrektor komunikacji zewnętrznej i PR w Carrefour Polska.

 

Z badań CBOS-u wynika, że na koszty związane z rozpoczęciem roku szkolnego składają się przede wszystkim ceny podręczników (48% ogólnych wydatków), ubrań (31%) oraz przyborów szkolnych (21%). W ubiegłym roku Polacy wydali średnio ponad 650 zł na wyprawienie dziecka do szkoły. Co dwudziesty badany mający dzieci w wieku szkolnym (5%) zamknął wydatki związane rozpoczęciem nowego roku w 300 zł. Niemal co piąty (14%) wydał od 300 do 500 zł. Natomiast Od 500 do 800 zł przeznaczyło 22% Polaków. Prawie połowa rodziców (47%) wydała na potrzeby edukacyjne dzieci ponad 800 zł, z czego niemal co ósmy (13%) więcej niż 1,5 tys. zł.


Caritas w Polsce wspólnie z Carrefour prowadzi od lutego 2011 roku nowy program dożywiania dzieci w świetlicach prowadzonych przez Caritas na terenie całego kraju. Program został zaplanowany na 12 miesięcy i potrwa do lutego 2012 roku. Każdego dnia Carrefour finansuje posiłek dla 825 dla dzieci z ubogich rodzin. Wartość udzielonej przez Carrefour pomocy wynosi prawie 800 tys. złotych.

 

Dodatkowe informacje:

Maria Cieślikowska, Carrefour Polska, tel.: 22 517 23 21, e-mail: maria_cieslikowska@carrefour.com

Tomasz Pietrzyk, Ciszewski Public Relations, tel.: 22& nbsp;563 32 21, e-mail: tomasz_pietrzyk@carrefour.com

Marta Walasik-Sałek, Caritas Polska, tel.: 22 33 48 512, e-mail: mwalasik@caritas.pl

Zobacz również