Carrefour Polska rozpoczął współpracę z polską aplikacją Foodsi, ratującą produkty spożywcze (i nie tylko) przed zmarnowaniem. Foodsi to aplikacja, w której użytkownicy mogą kupić pełnowartościowe produkty, z krótką datą przydatności, przekazane m.in. przez restauracje, sklepy czy piekarnie. Od dziś paczki z artykułami spożywczymi, środkami czystości, a już niedługo z kosmetykami będzie można kupić również w sieci Carrefour.

Polacy co roku wyrzucają ponad 5 mln ton żywności. Z każdym wyrzuconym produktem, bezpowrotnie tracone są także inne zasoby, takie jak woda, prąd, czy paliwo. Carrefour Polska od lat walczy z tym problemem i wdraża w tym celu w swoich sklepach liczne inicjatywy. Rozpoczęcie współpracy z aplikacją Foodsi to kolejny krok w kierunku bardziej zrównoważonej działalności. Od dziś ponad 1,5 mln zarejestrowanych użytkowników może kupić paczki niespodzianki także w Carrefour.

Paczki Foodsi z produktami z krótką datą ważności można już kupić w sklepach własnych sieci Carrefour w Polsce. Użytkownicy mogą zamówić dobrze im znane paczki mix i wege, zawierające m.in nabiał, konserwy, produkty sypkie czy dania garmażeryjne tańsze o ponad 66% niż ceny sklepowe. Aby zachęcić użytkowników do ratowania jedzenia z Carrefour, sieć we współpracy z Foodsi przygotowała specjalną promocję. Od 15 do 20 stycznia br. paczki spożywcze dostępne są w promocyjnej cenie 8,99 zł. Dzięki temu użytkownicy mogą kupić paczki z rabatem nawet powyżej 75%.

- Ograniczenie marnowania żywności jest od lat stałym elementem strategii Carrefour w Polsce. Doskonale wiemy, że aby zapobiec zmianom klimatycznym, musimy zacząć od siebie, dlatego już w 2013 roku wprowadziliśmy we wszystkich naszych sklepach program “STOP Marnotrawstwu”. Dzięki temu, przez ostatnie 10 lat uratowaliśmy ponad 22 tys. ton jedzenia. Współpraca z Foodsi ma dla nas szczególne znaczenie, gdyż w DNA Carrefour Polska jest wspieranie polskich firm, w tym start-up’ów. Jest to ponadto kolejny krok redukujący ilość odpadów spożywczych (i nie tylko) w Carrefour. Aplikacja jednoczy użytkowników, którzy tak samo jak my, chcą zrobić coś dobrego dla naszej planety. Wierzę, że jako aktywni członkowie Foodsi Gangu, jeszcze mocniej przyczynimy się do skali ograniczenia marnowania żywności w naszym kraju – mówi Piotr Lubiewa-Wieleżyński, Dyrektor Działu Rozwoju Formatów i Konceptów Handlowych.

- Nasze marki połączyły wspólne wartości, cele i chęć walki z marnowaniem. Bardzo się cieszę, że Carrefour dołączył do Foodsi Gangu i wspólnie możemy ratować paczki wypełnione super produktami. Jestem pewny, że dzięki tej współpracy zrobimy dużo dobrego dla planety, a klienci będą mogli trochę zaoszczędzić. Miło mi, że tak rozpoznawalna marka zaufała polskiej aplikacji – mówi Mateusz Kowalczyk, CEO Foodsi. 

Aplikacja Foodsi dostępna jest do pobrania w sklepie Google Play i App Store. Po wpisaniu lokalizacji Foodsi zaproponuje nam sklepy Carrefour, które przygotowują paczki z produktami do uratowania.

O Carrefour

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour, jako jeden ze światowych liderów handlu spożywczego, jest silną multiformatową siecią, która posiada około 13 000 sklepów w ponad 30 krajach. W 2020 r. Carrefour wygenerował sprzedaż w wysokości 78,6 miliarda euro. Grupa liczy ponad 320 000 pracowników, którzy pracują wspólnie, aby Carrefour został światowym liderem transformacji żywieniowej, oferując wszystkim klientom produkty spożywcze wysokiej jakości, ogólnie dostępne i w atrakcyjnej cenie. Więcej informacji na www.carrefour.com oraz na Twitterze (@GroupeCarrefour) i na LinkedInie (Carrefour).

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy.

Załączniki komunikatu

.pdf

2024 01 17- Carrefour ratuje jedzenie z Foodsi
[ 100,4 kB ]

.doc

2024 01 17- Carrefour ratuje jedzenie z Foodsi
[ 35,7 kB ]

1
[ 1,1 MB ]

Zobacz również