W sumie 70 hipermarketów i supermarketów należących do sieci Carrefour, weźmie udział w tegorocznej edycji programu „Podziel się Posiłkiem”. Akcja, której celem jest walka z niedożywieniem wśród dzieci, zostanie zorganizowana w dniach 3-4 października przez Federację Polskich Banków Żywności.

Już w nadchodzący piątek i sobotę, klienci 70 sklepów Carrefour w całej Polsce, będą mogli wziąć udział w akcji „Podziel się Posiłkiem”. Celem akcji organizowanej nieprzerwanie od 2003 roku, jest zbiórka produktów na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci.

Wg danych UNICEF, niedożywione dzieci rosną wolniej niż te, które spożywają dziennie właściwą ilość kalorii, wolniej też rozwijają się psychicznie. Ich system immunologiczny jest osłabiony przez ciągły brak wystarczającej ilości pożywienia, przez co są bardziej podatne na choroby. Dzieci niedożywione mają problem z nauką, koncentracją i relacjami z rówieśnikami.

Sieć sklepów Carrefour, kolejny rok z rzędu, przyłącza się do szczytnej inicjatywy:

- Realizując programy zaangażowania społecznego, Carrefour Polska od wielu lat walczy z niedożywieniem wśród dzieci i marnotrawstwem żywności.mówi Maria Cieślikowska, Dyrektor Działu Komunikacji i PR, Carrefour Polska.Pierwszą zbiórkę „Podziel się posiłkiem” w sklepach Carrefour, zorganizowaliśmy kilkanaście lat temu. Od tamtej pory bez wahania odpowiadamy na każdy apel Banków Żywności i angażujemy w tą akcję jak najwięcej naszych sklepów. Jesteśmy świadomi, jak wiele przynosi ona dobrego i jak pozytywny ma wpływ na życie i zdrowie polskich dzieci.dodaje Maria Cieślikowska.


Kosze przeznaczone do zbiórki produktów, pojawią się w sklepach Carrefour już od wczesnych godzin porannych. Udając się na zakupy, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na produkty o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak np. olej, cukier, ryż, makarony, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, dżemy, soki czy konserwy. Zebrane podczas zbiórek produkty, za pośrednictwem Banków Żywności trafią do lokalnych organizacji, które zajmą się przygotowaniem posiłków dla najbardziej potrzebujących dzieci w każdym mieście.


Współpraca z Bankami Żywności w ramach akcji „Podziel się posiłkiem” to nie jedyny obszar zaangażowania Carrefour w pomoc najmłodszym. Wspólnie z Caritas Polska, sieć zrealizowała również program „Dożywianie z Carrefour”. Dzięki grantowi przyznanemu przez Międzynarodową Fundację Carrefour, 1260 dzieci z całej Polski otrzymywało w ubiegłym roku posiłki przez 5 dni w tygodniu do końca roku szkolnego. Wartość udzielonej pomocy wyniosła ponad 1,2 mln zł. Podczas trwania poprzednich edycji programu wydano ponad 400 tys. posiłków, a wsparcie finansowe wyniosło 2 mln 250 tys. złotych.

Grupa Carrefour

Obecna w 34 krajach jest drugim największym detalistą na świecie oraz liderem wielkiej dystrybucji w Europie. W ponad 10.100 sklepach zatrudnia 365 000 pracowników. W 2013 obroty Grupy wyniosły 100,2 mld euro. Grupa Carrefour oferująca różnorodność formatów handlowych, kanałów dystrybucji oraz działająca na wielu rynkach jest partnerem w codziennym życiu 10 milionów klientów, którzy każdego dnia odwiedzają sklepy Carrefour na całym świecie, mając dostęp do szerokiej gamy produktów i usług w najlepszej cenie.

 

O Carrefour Polska

Carrefour Polska swój pierwszy hipermarket otworzył w 1997 roku w Łodzi. Obecnie, pod szyldem Carrefour w Polsce działa około 700 sklepów w różnych formatach: są to hiper- i supermarkety oraz sklepy osiedlowe. Carrefour jest także właścicielem i zarządcą centrów handlowych, skupionych w dużych i średnich miastach. Ofertę handlową naszych sklepów uzupełniają stacje paliw. Dążąc do podniesienia jakości życia klientów i konsumentów, Carrefour Polska realizuje strategię odpowiedzialnego biznesu, która zakłada harmonijny rozwój, w trzech dziedzinach równocześnie: na rzecz gospodarki, społeczeństwa i środowiska

Załączniki komunikatu

.doc

14_09_30_Carrefour wspiera akcje Podziel się posiłkiem 2014_informacja prasowa.doc
[ 786.9 kB ]

.pdf

14_09_30_Carrefour wspiera akcje Podziel się posiłkiem 2014_informacja prasowa.pdf
[ 84.4 kB ]

Zobacz również