Carrefour Polska w ramach organizowanej przez Fundację Wspólna Droga akcji „Oderwij dzieci od ulicy”, zaangażował się w pomoc dzieciom zagrożonym niedostatkiem i marginalizacją społeczną.

 

„Oderwij dzieci od ulicy” to tegoroczna kampania społeczna na rzecz dzieci zagrożonych niedostosowaniem społecznym i marginalizacją, pozbawionych właściwych wzorców rodzinnych i społecznych, które spędzają większość swego czasu w środowisku rówieśniczym. Kampania ma zwrócić uwagę społeczeństwa na potrzeby tej licznej grupy  dzieci w Polsce oraz zachęcić do niesienia im pomocy poprzez przekazywanie 1% podatku. Akcja ma również na celu zachęcenie osób indywidualnych i firm do podjęcia bezpośrednich działań, służących rozwojowi dzieci, budowanie poczucia własnej wartości, zdobywanie przez nie niezbędnych doświadczeń społecznych, jak również zachęcenie ich do zmiany negatywnego wzorca życiowego.

 

Pomoc dla Fundacji Wspólna Droga jest naturalną konsekwencją kilkuletniego zaangażowania Carrefour Polska w programy społeczne związane z pomocą skierowaną do dzieci. Od 2007 r. bardzo mocno wspieramy program Skrzydła z Carrefour, którego głównym założeniem jest zniwelowanie różnic dzielących dzieci z rodzin ubogich i tych lepiej sytuowanych. Program „Oderwij dzieci od ulicy”, realizowany przez Fundację Wspólna Droga, ma również na celu pomoc najmłodszym. Niestety w każdym społeczeństwie znajduje się grupa młodych osób, które nie mają skąd czerpać wzorców rodzinnych. Najlepsze lata swojego życia spędzają na ulicy, która nie gwarantuje im ciepła domowego ogniska oraz odpowiedniego rozwoju społecznego. Akcja & bdquo;Oderwij dzieci od ulicy” jest skierowana bezpośrednio do grupy, która tej pomocy i zainteresowania potrzebuje najbardziej. – mówi Maria Cieślikowska, dyrektor ds. komunikacji zewnętrznej i PR Carrefour Polska.

 

W ramach kampanii „Oderwij dzieci od ulicy” w wielu miastach w całej Polsce odbywa się szereg imprez towarzyszących przygotowywanych przez organizacje pozarządowe biorące udział w akcji.

Już 14 marca w galerii centrum filmowego HELIOS w Radomiu przy ul. Poniatowskiego 5 odbędzie się wystawa fotografii. Autorami zdjęć są podopieczne Stowarzyszenia Animatorów i Pedagogów Społecznych w wieku od 4 do 13 lat. Świat widziany z ich perspektywy jest zupełnie inny od tego, który przywykli na co dzień oglądać dorośli. Dlatego warto poświęcić chwilę by dostrzec urok małych i prostych rzeczach, z których tylko dzieci potrafią wydobyć prawdziwe piękno. Wystawa będzie trwała od 14 marca do 7 kwietnia. Otwarcie o godzinie 18.

Carrefour Polska wspiera Fundację Wspólna Droga – United Way Polska od listopada 2004 r. Klienci korzystający z programu lojalnościowego Rodziynka, mogą przekazywać na rzecz Fundacji punkty zgromadzone na swoich kontach. Dzięki tej pomocy, możliwe było zorganizowanie akcji dożywiania dla dzieci.

W kampanii społecznej „Oderwij dzieci od ulicy” uczestniczy 11 organizacji pozarządowych z różnych miast Polski, pracujących z dziećmi głównie metodą pedagogiki ulicy:

 • Stowarzyszenie Pedagogiki Alternatywnej (Częstochowa)
 • Centrum Misji i  Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Dzięgielów)
 • Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddz. w Gdyni (Trójmiasto)
 • Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła (Katowice)
 • Akcja Humanitarna "Życie" (Piła)
 • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci Młodzieży i Rodziny Pomocna Dłoń (Racibórz)
 • Stowarzyszenie Animatorów i Pedagogów Społecznych Oddział w Radomiu (Radom)
 • Stowarzyszenie Przyjaciół Ośrodka Socjoterapeutycznego "Wspólny Dom& quot; (Wilga)
 • Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział we Wrocławiu (Wrocław)
 • Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych WIATRAK (Wyszków)
 • Fundacja Wspólna Droga – United Way Polska (Warszawa)

 

Każdy może wesprzeć akcję, przekazując 1% swojego podatku. Aby to zrobić należy podczas rozliczenia PIT wpisać: „WSPÓLNA DROGA” UNITED WAY POLSKA KRS 000 007 1715

 

 

 

 

Dodatkowe informacje:

Maria Cieślikowska, Carrefour Polska, tel.: 22 517 23 21, e-mail: maria_cieslikowska@carrefour.com

Tomasz Pietrzyk, Ciszewski Public Relations, tel.: 22 488 41 56, e-mail: tpietrzyk@carrefour.com

Zobacz również