Wraz z rozpoczęciem wakacji, szczecińskie sklepy Carrefour kolejny raz zaangażowały się w szereg lokalnych inicjatyw społecznych.

Czerwiec w stolicy województwa zachodniopomorskiego upłynął pod znakiem festynów z okazji Dnia Dziecka oraz akcji edukacyjnych. Udało się też zorganizować pierwsze letnie poczęstunki dla najmłodszych i przy okazji rozdać wakacyjne prezenty. Carrefour, jako firma odpowiedzialna społecznie, aktywnie brała udział w wielu lokalnych inicjatywach.

Hipermarkety naszej sieci, które opiekują się świetlicami Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji dożywiania dzieci przez Carrefour, dodatkowo wspierały swoich podopiecznych.
Z okazji wakacji przygotowały dla nich zestaw plażowych upominków. Zabawkami i materiałami papierniczymi ufundowanymi przez szczeciński Carrefour Turzyn będą mogli cieszyć się również mali podopieczni szczecińskiej Placówki Wsparcia Dziennego „Wesoła Chatka”, zaś latawce, piłki i zestawy do badmintona zostały ofiarowane na rzecz niepełnosprawnych umysłowo dzieci w trakcie festynu zorganizowanego przez Wojewódzką Komendę Policji w Szczecinie.

„To nie jedyna inicjatywa jaką w czerwcu wsparła nasza sieć. Szczeciński sklep Carrefour Turzyn zapewnił jedzenie i picie dla uczestników turnieju piłkarskiego Szczecin CUP 2011 oraz wsparł letni poczęstunek dla dzieci z ubogich rodzin, zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie” – mówi Monika Czekaj, dyrektor hipermarketu Carrefour Turzyn. „Sklepy naszej sieci z chęcią angażują się w wiele różnych akcji prospołecznych oraz edukacyjnych. Z tego powodu również w czerwcu, wraz z dwoma pozostałymi sklepami – Molo i Gryf, ufundowaliśmy atrakcyjne nagrody - aparaty fotograficzne i rowery, dla uczestników akcji „Nieletni Paragraf”, która miała na celu zmniejszenie przestępczości wśród dzieci i młodzieży” – dodaje Monika Czekaj.


1 czerwca odbyła się także tradycyjna impreza „Brzdąc 2011” organizowana przez Dom Kultury Słowian. Jak co roku na scenie Teatru Letniego zaprezentowało się około 100 młodych artystów, zaś teren Parku Kasprowicza zmienił się w wielki plac zabaw. Wydarzenie uświetnił koncert Majki Jeżowskiej. Poczęstunek dla dzieci z okazji ich święta ufundowały trzy sklepy Carrefour: Turzyn, Molo i Gryf.

Dodatkowe informacje:

Maria Cieślikowska, Carrefour Polska, tel.: 22 517 23 21, e-mail: [email protected]
Tomasz Pietrzyk, Ciszewski Public Relations, tel.: 22 563 32 21, e-mail: [email protected]

 

Zobacz również