17 lipca 2011 roku w Centrum Handlowym Carrefour AKS przy ulicy Parkowej 20 w Chorzowie odbędzie się kolejna w tym roku akcja „Zadbaj o swoje serce!”.
W ramach 27. śląskiej edycji projektu wszyscy chętni będą mogli zrobić sobie bezpłatne badania oraz zasięgnąć porady dietetyka i lekarza specjalisty.


Akcja „Zadbaj o swoje serce!” ma charakter informacyjno - profilaktyczno - społeczny i jest całkowicie bezpłatna dla wszystkich, którzy chcą się przebadać i sprawdzić stan swojego zdrowia.

„Projekt „Zadbaj o swoje serce!” jest największym projektem bezpłatnych badań serca w Polsce. 17 lipca w akcję tę włączy się Centrum Handlowe Carrefour AKS w Chorzowie. Wszyscy zainteresowani, którzy tego dnia odwiedzą galerię między godziną 10 a 18 będą mogli bezpłatnie skorzystać z badań oraz konsultacji lekarskich i dietetycznych, uzyskując informacje na temat zdrowego stylu życia i odpowiednio zbilansowanej diety, korzystnej dla ich zdrowia” - mówi Maria Cieślikowska, dyrektor ds. PR i komunikacji zewnętrznej Carrefour Polska.

Głównym celem akcji jest ułatwienie dostępu do lekarzy oraz profilaktyka kardiologiczno-dietetyczna w zakresie wykonywania badań EKG, badań poziomu cholesterolu, obliczania wskaźnika BMI, pomiaru ciśnienia, wskazań właściwej diety czy zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu i nadwadze. Pacjenci są również diagnozowani pod kątem czynników ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego.

Organizatorzy chcą uświadomić społeczeństwu, jak ważne są regularne badania oraz dbałość o zdrowie poprzez prowadzenie aktywnego trybu życia, który pomaga zapobiegać otyłości oraz innym chorobom cywilizacyjnym, tak silnie dotykającym społeczeństwo. Carrefour angażuje się w projekt bezpłatnych badań już od dłuższego czasu. W tym roku akcja „Zadbaj o swoje serce” miała już miejsce w kilku galeriach handlowych Carrefour, m.in. w Kaliszu i Jastrzębiu Zdroju.

Dodatkowe informacje:

Maria Cieślikowska, Carrefour Polska, tel.: 22 517 23 21, e-mail: maria_cieslikowska@carrefour.com
Tomasz Pietrzyk, Ciszewski Public Relations, tel.: 22 563 32 21, e-mail: tomasz_pietrzyk@carrefour.com

Zobacz również