Kto nie chciałby choć na chwilę przenieść się do „Krainy dinozaurów"? Już od 15 września to możliwe z Carrefour! Galeria Carrefour Lwowska w Zamościu (ul. Lwowska 56) zaprasza na wystawę edukacyjną „Kraina Dinozaurów", która potrwa do 24.04. Przed zwiedzającymi szereg niezapomnianych przeżyć. Wstęp bezpłatny!

Dinozaury - fascynujące stworzenia przebywające na Ziemi setki milionów lat przed człowiekiem. Ich cechy ewolucyjne do dziś są obecne w biologii krokodyli, jaszczurek, a nawet ptaków. Nawet, jeśli znasz dinozaury wyłącznie z filmów i komiksów, wyprawa do „Krainy dinozaurów" Carrefour będzie niezapomnianym przeżyciem.

Tłumnie odwiedzana w całej Europie, ekspozycja pokazuje dziesięć modeli dinozaurów. Wszystkie to wyglądające jak żywe okazy naturalnej wielkości. Największy z nich ma prawie 2,6 metra wysokości! Stojąc obok,, choć przez chwilę można poczuć się jak bohaterowie „Parku Jurajskiego".

Przygotowaliśmy również liczne atrakcje dodatkowe. Choć wystawa skierowana jest głównie do dzieci i nastolatków, to swoją różnorodnością zaskoczy także starszych miłośników paleontologii. Przygotowaliśmy m.in. wyjątkową kolekcję skamieniałości oraz wspaniałe fotorelacje z wypraw paleontologicznych. Na terenie „Krainy dinozaurów" Carrefour staną także unikatowe dioramy przedstawiające las i dno morza w epoce karbonu!

- Z radością organizujemy wystawę „Kraina dinozaurów" w kolejnej Galerii należącej do Carrefour Polska. W swojej działalności zawsze mamy na względzie społeczności lokalne oraz działania edukacyjne na rzecz najmłodszych. Podobne akcje ściśle wynikają z długofalowej strategii naszej firmy - mówi Maria Cieślikowska, Dyrektor Komunikacji i PR Carrefour Polska. - To pasjonująca wystawa, a najmłodszych już teraz zapraszam na „Stanowisko młodego odkrywcy"!

Uzupełnieniem ekspozycji są lekcje historii z przewodnikiem. Zwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych faktów z życia prehistorycznych gadów. Podczas trwającej ponad pół godziny wycieczki, poznają bliżej ich ewolucję, klasyfikację, nawyki żywieniowe i inne codzienne zwyczaje. Wszystkie te fascynujące atrakcje przez cały czas trwania wystawy w zamojskim Carrefour dostępne są bezpłatnie.

Wystawa „Kraina dinozaurów" w Carrefour Galeria Lwowska pozwoli każdemu przypomnieć sobie dziecięcą fascynację światem ogromnego diplodoka i silnego allozaura. Z kolei w przypadku najmłodszych zwiedzających, ciekawe wspomnienia ze „Stanowiska młodego odkrywcy" z pewnością pomogą odkryć w sobie nową pasję!

Zobacz również