Darmowe bilety dla dzieci na bajkowy koncert Walta Disneya i prezenty dla najmłodszych warszawiaków z wielodzietnych rodzin - to tylko przykłady akcji charytatywnych, w których Carrefour Polska wziął udział przed Świętami Bożego Narodzenia.

Dzięki wsparciu Carrefour Polska ponad dwa tysiące dzieci obejrzało 8 grudnia w Warszawie koncert łączący bajki Disneya z muzyką wykonywaną na żywo przez Orkiestrę Polskiego Radia pod batutą Łukasza Borowicza. Podczas koncertu zaprezentowano utwory z tak popularnych filmów, jak „Mała Syrenka", „Król Lew" czy „Dzwonnik z Notre Dame".

Carrefour Polska przekazał 25 tys. zł na akcję „Mikołaj z Sąsiedztwa" zorganizowaną już po raz czwarty przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Taksówkowym. W tym roku przygotowano 500 paczek ze świątecznymi prezentami, które trafią do rodzin wielodzietnych.

Sklepy sieci Carrefour w całej Polsce również aktywnie włączają się w akcje charytatywne i pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Wigilia dla 140 upośledzonych umysłowo dzieci z ośrodka w Ignacowie została przygotowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Upośledzonych Umysłowo „Dzieciom Radość". Organizacja kolacji, która odbyła się 14 grudnia, była możliwa dzięki finansowemu wsparciu sklepu Carrefour w Mińsku Mazowieckim.

W Inowrocławiu hipermarket Carrefour przekaże 5 tys. zł na konto „Pomoc Dzieciom" utworzone przez Prezydenta Miasta. Natomiast supermarket sieci Carrefour Polska w tym mieście, pomoże przy organizacji wigilii dla najuboższych organizowanej 22 grudnia na rynku miejskim przez Urząd Miasta.

Dyrektorzy wybranych hipermarketów Carrefour Polska ufundowali dla swoich podopiecznych prezenty świąteczne w ramach ogólnopolskiego programu Skrzydła Caritas. W maju br. Carrefour Polska przekazał na rzecz programu Skrzydła 108 tys. euro. Jest
to program długoterminowej pomocy skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i liceum, którzy z powodu złej sytuacji materialnej.

Katarzyna Cerekwicka, Krzysztof Kiliański oraz Maria Sadowska - to tylko niektóre gwiazdy, które wystąpią 30 grudnia w Lublinie podczas koncertu kolęd i pieśni noworocznych „Podziel się radością". Koncert jest częścią Festiwalu Bożego Narodzenia organizowanego przez prezydenta miasta Lublina. Jednym z głównych sponsorów koncertu jest Carrefour Polska. W czasie koncertu odbędzie się finał akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" organizowanej przez Caritas Polska.

Informacje o społecznym zaangażowaniu Carrefour Polska:

Carrefour Polska społeczną odpowiedzialność uznaje za nieodłączny element działalności, dlatego aktywnie bierze udział w lokalnym życiu społecznym, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. Firma wspiera domy dziecka, przedszkola, szkoły podstawowe, schroniska, przekazuje zabawki, ubrania, pomoce naukowe, żywność, aby spełniać potrzeby i marzenia dotkniętych przez los.

Przykłady ogólnopolskich działań Carrefour Polska:

  • Przekazanie kwoty 150 tys. złotych na rzecz Szpitala Specjalistycznego im. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowo
  • Pomoc dla ofiar i rodzin poszkodowanych w wypadku autokaru we Francji
  • Pomoc dla ofiar i rodzin poszkodowanych w wyniku przejścia trąby powietrznej nad okolicami Częstochowy
  • Akcja pomocy dla poszkodowanych w tragedii w Katowicach w 2006 - na terenie sklepów sieci Carrefour Polska wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar i ich rodzin.
  • Pomoc poszkodowanym w katastrofie Halemba - Carrefour przekazał darowiznę na rzecz ofiar katastrofy w kopalni w Rudzie Śląskiej
  • „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem" coroczna akcja TVP 2 na rzecz dzieci z Domów Dziecka
  • „Podziel się posiłkiem" - zbiórka żywności z Federacją Polskich Banków Żywności
  • Akcja Pajacyk - wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej w programie dożywiania dzieci

 

Informacje o Carrefour Polska

Firma Carrefour jest obecna w Polsce już od 10 lat Pierwszy sklep został otwarty w Łodzi w 1447 r. Na dzień dzisiejszy Carrefour Polska posiada 344 sklepy w tym 74 hipermarketów i 270 supermarketów oraz 37 stacji benzynowych. Zatrudnia 27 tys. pracowników. Carrefour Polska należy w 100-procentach do francuskiej grupy Carrefour, która jest numerem 1 dużej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie. Grupa Carrefour zatrudnia 455 tys. pracowników i ma ponad 14 tys. sklepów w 30 krajach na całym świecie.

Zobacz również