Dzień Dziecka w świetlicach Caritas dostarczył podopiecznym Fundacji Carrefour wyjątkowych atrakcji. Wszystko to dzięki dyrektorom hipermarketów Carrefour, którzy jak zawsze pamiętali o dzieciach objętych programem „Dożywianie z Carrefour" i przekazali dzieciom z tej okazji słodkie upominki.

Jak co roku z okazji Światowego Dnia Dziecka przedstawiciele placówek Carrefour postanowili zrobić niespodziankę dzieciom ze świetlic Caritas. Podczas specjalnie zorganizowanych spotkań w dwunastu polskich miastach dzieci zostały obdarowane paczkami pełnymi prezentów, słodyczami oraz wybrały się na wycieczki krajoznawcze dofinansowane przez Carrefour.

Wspólne świętowanie i przekazane dary sprawiły podopiecznym programu „Dożywianie z Carrefour" wielką radość. Dzieci już nie mogą doczekać się kolejnych spotkań i atrakcji, zorganizowanych przez przedstawicieli Carrefour. Dyrektorzy sieci chętnie angażują się w dodatkowe akcje organizowane na rzecz dzieci ze świetlic Caritas. Dzień Dziecka stanowił kolejną okazję do tego, aby spotkać się z najmłodszymi, umilając im ich święto prezentami.W akcję zaangażowali się dyrektorzy sklepów Carrefour z Białegostoku, Krakowa, Lublina, Nowego Sącza, Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Zielonej Góry, Gdańska, Kutna, Grudziądza, Mińska i Torunia. Przedstawiciele Carrefour zadbali, by tegoroczny Dzień Dziecka był dla podopiecznych świetlic niezapomniany.

Dla najmłodszych ze świetlic Caritas jest bardzo ważne, że dyrektorzy Carrefour o nich pamiętają, zwłaszcza w tak szczególnym dla nich dniu, jakim jest Dzień Dziecka. W imieniu wszystkich obdarowanych dzieci serdecznie dziękujemy za miły gest i wzorową współpracę - podkreślił ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Łącznie w całej Polsce ze świetlic Caritas korzysta ponad 47 tysięcy dzieci. Od 2011 roku Fundacja Carrefour wspiera program dożywiania dzieci w świetlicach. Program objął w 2011 roku 33 placówki w różnych miastach Polski. Dzięki przekazanemu grantowi w wysokości 770 000 zł zostało ufundowanych 165 422 posiłki dla 825 dzieci. Obecnie Fundacja Carrefour kontynuuje współpracę z Caritas w ramach programu dożywiania dzieci. Druga edycja to pomoc skierowana do 1200 dzieci uczęszczających do 40 świetlic w całym kraju. Dzięki tegorocznemu dofinansowaniu w wysokości 1,5 mln zł ufundowane zostanie blisko 250 000 posiłków.

Fundacja Carrefour powstała w 2000 roku i jej misją jest niesienie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, dożywianie oraz działanie na rzecz integracji zawodowej.

 

Dodatkowe informacje:

Jerzy Nowak, tel.: 22 563 32 21, e-mail: jerzy_nowak@carrefour.com

Maria Cieślikowska, Carrefour Polska: e-mail: maria_cieslikowska@carrefour.com

Zobacz również