Coraz więcej szpitali w całej Polsce przyłącza się do apelu o honorowe oddawanie krwi. W czasie pandemii liczba honorowych krwiodawców drastycznie spadła, a zasoby krwi systematycznie maleją. Dlatego Carrefour Polska, właściciel i zarządca Galerii Słowiańskiej w Zgorzelcu, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Wałbrzychu zorganizował akcję zbiórki krwi, która odbędzie się w najbliższy wtorek 14 kwietnia, na parkingu przed Galerią Słowiańską w Zgorzelcu.

Krew to lek, którego nie można ani kupić, ani wyprodukować, ani długo magazynować. Dlatego mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w Polsce, nie ustają apele szpitali o honorowe oddawanie krwi.

Odpowiadając na potrzeby polskiej służby zdrowia Carrefour Polska, zarządca Galerii Słowiańskiej w Zgorzelcu, zorganizował wspólną akcję  z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. W najbliższy wtorek, 14 kwietnia, Galeria Słowiańska udostępni swój parking, gdzie w godzinach 10.00-13.30 stanie specjalny ambulans, w którym będzie można oddać krew.

Wszystkie procedury odbędą się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Na parkingu, dla czekających na wejście do ambulansu, minimalna odległość między osobami ma wynieść 2 m. Przed wejściem do ambulansu będzie stanowisko do dezynfekcji rąk. Każda osoba zgłaszająca się do oddania krwi będzie podlegała wstępnej weryfikacji - wypełni dodatkową ankietę oraz zmierzy temperaturę. Po weryfikacji, przejdzie do ambulansu, gdzie odbędą się dalsze badania i zostanie pobrana krew. Na wszystkich etapach oddawania krwi będzie używany wyłącznie sprzęt jednorazowego użytku, a personel medyczny będzie pracować w maseczkach.

Kto może oddać krew?

Osoba zdrowa, pełnoletnia (do 60 roku życia), ważąca powyżej 50 kg
Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawny posiłek i wypić więcej płynów niż zwykle.

Co zmieniło się w sposobie oddawania krwi w związku z pandemią?

Do oddania krwi mogą zgłosić się osoby, które:
- nie mają objawów infekcji,
- temperatura ciała nie przekracza 37,3 stopni Celsiusza,
- nie przebywały za granicą w ciągu ostatnich 14 dni,
- nie miały kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem,
- nie są objęte kwarantanną.

Galeria Słowiańska, ul. Jeleniogórska 42, Łagów, 59-900 Zgorzelec
Więcej informacji na stronie: http://www.rckik.walbrzych.pl

O Carrefour    

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour, jako jeden ze światowych liderów handlu spożywczego, jest silną multiformatową siecią, która posiada 12 000 sklepów w ponad 30 krajach. Carrefour obsługuje 105 milionów klientów na całym świecie i wygenerował w 2018 roku sprzedaż w wysokości 84,9 miliarda euro. Grupa liczy ponad 360 000 pracowników, którzy pracują wspólnie, aby Carrefour został światowym liderem transformacji żywieniowej, oferując wszystkim klientom produkty spożywcze wysokiej jakości, ogólnie dostępne i w atrakcyjnej cenie. Więcej informacji na www.carrefour.com oraz na Twitterze (@GroupeCarrefour) i na LinkedInie (Carrefour).

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy.

Załączniki komunikatu

.doc

2020_04_10_Carrefour wspiera akcję oddaj krew.docx
[ 128,3 kB ]

.pdf

2020_04_10_Carrefour wspiera akcję oddaj krew.pdf
[ 472,1 kB ]

Oddaj krew - Galeria Słowiańska 3.jpg
[ 107,1 kB ]

Oddaj krew - Galeria Słowiańska.jpg
[ 251,7 kB ]

Oddaj krew - Galeria Słowiańska 2.png
[ 602,0 kB ]

Zobacz również