22 stycznia na terenie pabianickiego hipermarketu Carrefour otworzy się sklep marki Decathlon, oferującej sprzęt sportowy. To pierwszy w Polsce przykład współpracy sieci handlowej oraz sportowej przy formacie store-in-store, który pozwoli na zapewnienie dostępu do oferty Decathlon w mniejszych miastach. Klienci testowego sklepu znajdą ponad 2 tysiące artykułów sportowych z najpopularniejszych dyscyplin sportowych.

Pierwszy w Polsce sklep Decathlon Basic zajmie przestrzeń 180 metrów kwadratowych na terenie hipermarketu Carrefour w Pabianicach przy ul. Popławskiej. Klienci odwiedzający specjalną strefę store-in-store znajdą ponad 2 tysiące artykułów do uprawiania jednej z sześciu najpopularniejszych dyscyplin sportów: fitnessu, sportów zimowych, turystyki, pływania, piłki nożnej oraz biegania. Na wiosnę oferta zostanie poszerzona o wybór rowerów, rolek oraz hulajnóg. Hipermarket Carrefour to z kolei ponad 2700 metrów kwadratowych, na których klienci znajdą ofertę ponad 20 000 produktów od Targu Świeżości z owocami i warzywami, przez szeroką ofertę tekstyliów po małe AGD.

Partnerstwo biznesowe z marką Carrefour to odpowiedź na zmieniające się trendy konsumenckie – tłumaczy Paweł Krawczyk, lider ekspansji i rozwoju w Decathlon Polska. – Nasza współpraca pozwoli klientom zaoszczędzić czas, gdyż w jednym miejscu znajdą zarówno produkty spożywcze, jak i ofertę sprzętów sportowych bardzo dobrej jakości. Póki co projekt ma charakter testowy, ale nie wykluczamy dalszego rozwoju tego konceptu – dodaje Krawczyk.

– Carrefour niezmiennie poszukuje nowych, innowacyjnych sposobów na zapewnienie klientom najlepszych doświadczeń zakupowych – mówi Marek Lipka, Dyrektor Handlowy i Supply Chain, Członek Zarządu Carrefour Polska. – Bardzo nas cieszy, że dzięki współpracy z marką Decathlon klienci z Pabianic i okolic będą mogli przy okazji codziennych zakupów zadbać o zdrowie nie tylko poprzez wybór zdrowych i świeżych produktów z naszej oferty, ale również poprzez rozwinięcie swoich pasji sportowych.

Profesjonalne doradztwo, łatwość zakupu

Sklep Decathlon Basic będzie obsługiwany przez ekspertów marki, którzy zapewnią profesjonalne porady dla osób chcących rozpocząć lub kontynuować przygodę ze sportem. Za wybrane produkty sportowe klient zapłaci w klasycznej lub samoobsługowej kasie hipermarketu Carrefour, a otrzymany paragon będzie uznawany we wszystkich sklepach Decathlon. Wszelkie artykuły sportowe można zwrócić w terminie 90 dni od zakupu.

Podczas okresu testowego formatu Decathlon Basic w Pabianicach przedstawiciele obu marek będą obserwować zainteresowanie klientów rozwiązaniem store-in-store. W zależności od popularności oferty wśród pabianickich klientów sieci Carrefour i Decathlon będą rozważać rozszerzenie formatu o kolejne sklepy własne sieci Carrefour.

 

Otwarcie Decathlon Basic w hipermarkecie Carrefour

data: sobota 22 stycznia

adres: ul. Popławska 4, 95-200 Pabianice

Godziny otwarcia sklepu:

od poniedziałku do soboty: 7:00-22.00

niedziele handlowe 10:00-18:00

O Carrefour

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour, jako jeden ze światowych liderów handlu spożywczego, jest silną multiformatową siecią, która posiada około 13 000 sklepów w ponad 30 krajach. W 2020 r. Carrefour wygenerował sprzedaż w wysokości 78,6 miliarda euro. Grupa liczy ponad 320 000 pracowników, którzy pracują wspólnie, aby Carrefour został światowym liderem transformacji żywieniowej, oferując wszystkim klientom produkty spożywcze wysokiej jakości, ogólnie dostępne i w atrakcyjnej cenie. Więcej informacji na www.carrefour.com oraz na Twitterze (@GroupeCarrefour) i na LinkedInie (Carrefour).

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy.

Załączniki komunikatu

.doc

21 01 2022 - Innowacyjny store-in-store Decathlon Basic w Carrefour
[ 129.2 kB ]

.pdf

21 01 2022 - Innowacyjny store-in-store Decathlon Basic w Carrefour
[ 531.1 kB ]

Decathlon Basic w Carrefour (1)
[ 3.5 MB ]

Decathlon Basic w Carrefour (2)
[ 3.5 MB ]

Decathlon Basic w Carrefour (3)
[ 3.4 MB ]

Zobacz również