Klienci sklepów Carrefour okazali wielkie serce - w trakcie ogólnopolskiej zbiorki „Podziel się posiłkiem" w dniach 26-27 września przekazali rekordową ilość prawie 36 ton produktów na rzecz Banków Żywności. Dziękujemy naszym klientom za tak wielką szczodrość!

W trakcie tegorocznej zbiórki udało się zebrać ponad 366 ton żywności, z czego prawie 10% (35 420, 56 kg) przekazali klienci sklepów Carrefour. Spośród wszystkich sieci handlowych, które brały udział w akcji, to właśnie w Carrefour Polska zebrano największą ilość artykułów spożywczych. Dary te zostaną przekazane na dożywianie najbardziej potrzebujących dzieci.

Ogólnopolski program „Podziel się Posiłkiem!" został zainicjowany w 2003 roku. Dzięki hojności Polaków w ramach zeszłorocznej edycji programu Banki Żywności zebrały ponad 341 ton jedzenia, które trafiło do blisko 700 instytucji walczących z problemem niedożywienia dzieci, takich jak szkoły, świetlice, domy dziecka.

Udział Carrefour Polska w programie „Podziel się Posiłkiem!" jest kolejnym przejawem społecznego zaangażowania firmy. Carrefour Polska aktywnie bierze udział w lokalnym życiu społecznym, wspierając domy dziecka, przedszkola, szkoły podstawowe, schroniska, poprzez przekazywanie zabawek, ubrań, pomocy naukowych i żywności.

Zaangażowanie społeczne Carrefour w Polsce wpisuje się w szerszą politykę społecznej odpowiedzialności całej Grupy Carrefour. Dla przykładu, sieć Carrefour we Francji od 1446 roku jest członkiem Federacji Banków Żywności. Dary ofiarowane przez sklepy Carrefour stanowią obecnie aż 38% wszystkich darów przekazanych przez firmy należące do wielkiej dystrybucji. Ponadto, firma Carrefour Francja wspiera zakup samochodów-chłodni dla lokalnych Banków Żywności, dzięki czemu mogą one bezpiecznie transportować produkty spożywcze przeznaczone dla osób najbardziej potrzebujących. 

Informacje o Carrefour Polska

Firma Carrefour jest obecna w Polsce już od ponad 10 lat  Pierwszy sklep został otwarty w Łodzi w 1447 r. Obecnie Carrefour Polska posiada 80 hipermarketów, 264 supermarkety, 23 sklepy franczyzowe pod szyldem Carrefour 5 minut oraz 40 stacji benzynowych położonych przy hipermarketach i supermarketach. Sieć zatrudnia w Polsce zatrudnia 27 tys. pracowników. Carrefour Polska należy w 100-procentach do francuskiej grupy Carrefour, która jest numerem 1 dużej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie. Grupa Carrefour zatrudnia 440 tys. pracowników i ma ponad 15 tys. sklepów w 30 krajach na całym świecie.

Zobacz również