Carrefour Polska przyłącza się do ogólnopolskiej zbiórki żywności organizowanej przez Banki Żywności - w dniach 5-7 grudnia klienci sklepów sieci będą mogli wesprzeć potrzebujących w ramach „Świątecznej Zbiórki Żywności", która w tym roku przebiega pod hasłem „KUP COŚ DLA NIE SIEBIE". Sieć Carrefour Polska już po raz kolejny angażuje się w akcję pomocy najbardziej potrzebującym.

Poprzez hasło „kup coś nie dla siebie" chcemy zwrócić uwagę, by podczas przedświątecznych zakupów pamiętać nie tylko o sobie i swoich zakupach. Chcemy równocześnie wyzwolić w ludziach dobro i chęć dzielenia się z potrzebującymi. Budujący jest fakt, że coraz więcej Polaków włącza się do naszej akcji. W 2007 roku zebraliśmy 510 ton żywności, czyli o 30 ton więcej niż w roku 2006. W tym roku także bardzo liczymy na hojność Polaków - mówi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

W trakcie akcji na terenie sklepów zostaną ustawione specjalnie oznakowane kosze, do których będą mogli wrzucać nadprogramowo zakupione artykuły spożywcze. W sklepach Carrefour będą zbierane przede wszystkim produkty trwałe, takie jak: olej, cukier, konserwy, makaron, ryż, kasze, a także słodycze. Najbardziej pożądane są produkty spożywcze o przedłużonej trwałości: olej, cukier, ryż, makarony, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, dżemy, soki oraz konserwy. Dary trafią do osób najbardziej potrzebujących jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności odbyła się po raz pierwszy w 1447 roku  i od tego czasu z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie. W trakcie ostatniej akcji „Podziel się Posiłkiem" zebrano ponad 366 ton żywności, z czego prawie 10% (35 420, 56 kg) przekazali klienci sklepów Carrefour. Spośród wszystkich sieci handlowych, które brały udział w akcji, to właśnie w Carrefour Polska zebrano największą ilość artykułów spożywczych.

Udział Carrefour Polska we wspólnych akcjach z Bankiem Żywności jest jednym z przejawów społecznego zaangażowania firmy. Carrefour Polska aktywnie bierze udział w lokalnym życiu społecznym, wspierając domy dziecka, przedszkola, szkoły podstawowe, schroniska, poprzez przekazywanie zabawek, ubrań, pomocy naukowych i żywności.

Zaangażowanie społeczne Carrefour w Polsce wpisuje się w politykę społecznej odpowiedzialności biznesu całej Grupy Carrefour. Dla przykładu, sieć Carrefour we Francji od 1446 roku jest członkiem Federacji Banków Żywności. Dary ofiarowane przez sklepy Carrefour stanowią obecnie aż 38% wszystkich darów przekazanych przez firmy należące do wielkiej dystrybucji. Ponadto, firma Carrefour Francja wspiera zakup samochodów-chłodni dla lokalnych Banków Żywności, dzięki czemu mogą one bezpiecznie transportować produkty spożywcze przeznaczone dla osób najbardziej potrzebujących.

Załączniki:

Zał.1. Plakat akcji


Informacje o Carrefour Polska

Firma Carrefour jest obecna w Polsce już od ponad 10 lat  Pierwszy sklep został otwarty w Łodzi w 1447 r. Obecnie Carrefour Polska posiada 80 hipermarketów, łącznie prawie 300 supermarketów i sklepów franczyzowych pod szyldem Carrefour 5 minut oraz 40 stacji benzynowych. Sieć zatrudnia w Polsce zatrudnia 27 tys. pracowników. Carrefour Polska należy w 100-procentach do francuskiej grupy Carrefour, która jest numerem 1 dużej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie. Grupa Carrefour zatrudnia 440 tys. pracowników i ma ponad 15 tys. sklepów w 30 krajach na całym świecie.

Zobacz również