We wszystkich krakowskich hipermarketach Carrefour Polska trwa zbiórka pieniędzy na rzecz budowy nowego oddziału Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Kwesta rozpoczęła się 17 grudnia i potrwa do 6 stycznia 2008 r. Zbiórkę organizuje fundacja „O zdrowie dziecka" w ramach projektu „Carrefour chorym dzieciom: razem znaczy więcej".

Przy kasach w hipermarketach zostały zamontowane specjalne puszki kwestarskie, do których klienci mogą składać datki.

Nowy oddział szpitala Uniwersyteckiego będzie przeznaczony dla dzieci, które nie mogą normalnie jeść i wymagają podawania składników odżywczych dożylnie. Będzie to drugi po Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie tego typu oddział w Polsce i ma on służyć dzieciom z województw południowej Polski.

Jest to już kolejna zbiórka pieniędzy na rzecz odnowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego organizowana we wspó łpracy z Carrefour - w trakcie dwóch poprzednich kwest w sklepie Carrefour Czyżyny w Krakowie udało się zebrać łącznie ponad 5700 złotych.

Adresy hipermarketów Carrefour w Krakowie:

Carrefour Czyżyny, ul. Medweckiego 2

Carrefour w Galerii Krakowskiej, ul. Pawia 5

Carrefour Plaza, ul. Al. Pokoju 44

Carrefour Witosa, ul. Witosa 7

Carrefour Zakopianka, ul. Zakopiańska 62

Odnowę szpitala dziecięcego można wspomóc także przesyłając pieniądze na konto:
BPH 33 1060 0076 0000 3300 0027 3440 z dopiskiem „Odnowa szpitala".

Zgodnie z polityką odpowiedzialnego biznesu, Carrefour Polska bierze aktywny udział w lokalnym życiu społecznym, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. Firma wspiera domy dziecka, przedszkola, szkoły podstawowe, schroniska, przekazuje zabawki, ubrania, pomoce naukowe, żywność, aby spełniać potrzeby i marzenia dotkniętych przez los. Dla przykładu, hipermarket Carrefour Czyżyny regularnie wspiera Fundację dla Domu Pomocy Społecznej Dzieci Głęboko Upośledzonych, różne przedszkola i świetlice wychowawcze oraz angażuje się w jednorazowe akcje charytatywne, np. świąteczną akcję Stowarzyszenia Studenci Dzieciom.


Przykłady ogólnopolskich działań społecznych Carrefour Polska:

 • Przekazanie kwoty 150 tys. złotych na rzecz Specjalistycznego Szpitala im. Alfreda Sokołowskiego
  w Szczecinie Zdunowo
 • Pomoc dla ofiar i rodzin poszkodowanych w wypadku autokaru we Francji
 • Program Skrzydła Caritas Polska - przekazanie 108 tys. euro na wsparcie dla 200 uczniów z 25 szkół
  w całej Polsce
 • Akcja pomocy dla poszkodowanych w tragedii w Katowicach w 2006 - na terenie sklepów sieci Carrefour Polska wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar i ich rodzin.
 • Pomoc poszkodowanym w katastrofie Halemba - Carrefour przekazał darowiznę na rzecz ofiar katastrofy w kopalni w Rudzie Śląskiej
 • Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich - wspieranie działań organizacji, a także akcja informacyjno-promocyjna na terenie sklepów sieci Carrefour oraz przeprowadzenie zbiórki pieniężnej na organizację wigilii dla seniorów
 • „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem" coroczna akcja TVP 2 na rzecz dzieci z Domów Dziecka
 • „Podziel się posiłkiem" - zbiórka żywności z Federacją Polskich Banków Żywności
 • Akcja Pajacyk - wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej w programie dożywiania dzieci
 • „Mikołaj z sąsiedztwa" - w tym roku Carrefour już po raz czwarty ufundował paczki świąteczne dla 500 najuboższych rodzin warszawskich we współpracy z Urzędem m.st. Warszawy i korporacją MPT

 

Informacje o Carrefour Polska

Firma Carrefour jest obecna w Polsce już od 10 lat Pierwszy sklep został otwarty w Łodzi w 1447 r. Na dzień dzisiejszy Carrefour Polska posiada 344 sklepy w tym 74 hipermarketów i 270 supermarketów oraz 37 stacji benzynowych. Zatrudnia 27 tys. pracowników. Carrefour Polska należy w 100-procentach do francuskiej grupy Carrefour, która jest numerem 1 dużej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie. Grupa Carrefour zatrudnia 455 tys. pracowników i ma ponad 14 tys. sklepów w 30 krajach na całym świecie.

Zobacz również