Przeciwdziałanie marnotrawstwu, propagowanie idei less waste, odpowiedzialne gospodarowanie produktami i surowcami – to cele, które przyświecają współpracy Gminy Izabelin i Carrefour Polska. Inauguracją partnerstwa jest lodówka do dzielenia się żywnością, którą od dzisiaj (23.12) można znaleźć przed supermarketem sieci w Izabelinie.


Lodówka z hasłem „Punkt dzielenia się żywnością” stanęła przed sklepem Carrefour Express przy ul. Matejki 26 w Izabelinie. Każdy, kto w swojej kuchni znajdzie produkty, których nie zdąży zjeść w najbliższym czasie i które mogą się przeterminować, może oddać je do lodówki foodsharingowej przy sklepie. Dzięki temu skorzystać z nich mogą inni mieszkańcy Izabelina. Dodatkowo, supermarket Carrefour, w ramach przeciwdziałania marnotrawstwu produktów, również będzie oddawał do lodówki artykuły spożywcze, które mają krótki termin do spożycia, a są w pełni wartościowymi produktami.

- Cieszymy się, że udało nam się ogłosić nasze pierwsze wspólne przedsięwzięcie z Urzędem Gminy Izabelin jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Każdy z nas na święta zwykle przygotowuje wiele smacznych potraw i niestety nie wszystkie zjadamy. Dlatego, jeżeli komuś po Wigilii lub w trakcie świąt zostaną bożonarodzeniowe dania, może się nimi podzielić i uchronić je przed zmarnowaniem – mówi Mariusz Szczurowski, Dyrektor Regionalny Carrefour Polska. – Dzisiejsze uruchomienie lokalnego „Punktu dzielenie się żywnością” to też ważne działanie dla naszej sieci. Carrefour od wielu lat realizuje program „STOP Marnotrawstwu” i ma ambicję stać się liderem transformacji żywieniowej dla wszystkich. Realizując strategię transformacji żywieniowej, chcemy nie tylko propagować odpowiednią, uwzględniającą produkty ekologiczne dietę, ale też zachęcać do odpowiedniego gospodarowania jedzeniem, które kupujemy i które zostaje w naszych domach po przygotowaniu posiłków – dodaje Szczurowski.

Foodsharing to pierwszy krok w szerszym partnerstwie sieci i Urzędu Gminy Izabelin, któremu przyświeca hasło „Ludzie ludziom – drobny gest – wielka pomoc”. Wójt gminy Izabelin, Dorota Zmarzlak oraz kierownictwo Carrefour Polska mają plany wprowadzania kolejnych rozwiązań, które m.in. pozwolą wyeliminować wykorzystanie jednorazowych opakowań w lokalnym sklepie i będą zachęcały mieszkańców gminy do wprowadzania w swoim codziennym życiu idei less waste.

- Odpady i kwestia ich poprawnego i bezpiecznego zagospodarowania to sprawa nas wszystkich. Mieszkańcy Gminy Izabelin przykładają coraz większą uwagę do dbałości o środowisko, które nas otacza a świadomość, że podstawą jest ograniczanie ilości produkowanych śmieci jest coraz bardziej powszechna. Naszą współpracę z siecią Carrefour rozpoczynamy w szczególnym okresie świąt Bożego Narodzenia, od walki z marnowaniem żywności – bo to niestety jest czas kiedy marnujemy jej najwięcej a jednocześnie najłatwiej się nam zatrzymać i pomyśleć o innych.  Mam też nadzieję, że będziemy pozytywnym przykładem i wypracujemy takie rozwiązania, które z łatwością będzie można przenieść do dowolnej lokalizacji w Polsce – mówi Dorota Zmarzlak Wójt Gminy.

Zainicjowane dzisiaj partnerstwo doskonale wpisuje się w założenia strategii transformacji żywieniowej sieci Carrefour. Transformacja żywieniowa to zapewnienie klientom wysokiej jakości produktów spożywczych po atrakcyjnych cenach, demokratyzacja produktów bio, zwalczanie marnotrawstwa żywności, redukcja plastiku, a także zagwarantowanie bezpieczeństwa żywnościowego.

Kolejne działania w ramach współpracy Carrefour i Urzędu Gminy Izabelin będą wdrażane już w pierwszym kwartale 2020 roku.

O Carrefour    

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour, jako jeden ze światowych liderów handlu spożywczego, jest silną multiformatową siecią, która posiada 12 000 sklepów w ponad 30 krajach. Carrefour obsługuje 105 milionów klientów na całym świecie i wygenerował w 2018 roku sprzedaż w wysokości 84,9 miliarda euro. Grupa liczy ponad 360 000 pracowników, którzy pracują wspólnie, aby Carrefour został światowym liderem transformacji żywieniowej, oferując wszystkim klientom produkty spożywcze wysokiej jakości, ogólnie dostępne i w atrakcyjnej cenie. Więcej informacji na www.carrefour.com oraz na Twitterze (@GroupeCarrefour) i na LinkedInie (Carrefour).

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy.

Załączniki komunikatu

.doc

2019_12_23_Wyjątkowe partnerstwo Urzędu Gminy Izabelin i Carrefour Polska.doc
[ 221,7 kB ]

.pdf

2019_12_23_Wyjątkowe partnerstwo Urzędu Gminy Izabelin i Carrefour Polska.pdf
[ 271,7 kB ]

Współpraca Carrefour i Gminy Izabelin - wójt gminy i dyrektor regionalny Carrefour_1.jpg
[ 694,9 kB ]

Współpraca Carrefour i Gminy Izabelin - wójt gminy i dyrektor regionalny Carrefour_2.jpg
[ 996,3 kB ]

Zobacz również