Carrefour konsekwentnie rozszerza zasięg swojego e-sklepu spożywczego carrefour.pl. Z oferty ponad 20 tysięcy produktów, które zamawiać można online z dowozem do domu, skorzystać mogą mieszkańcy  kolejnych miast województwa śląskiego – Mysłowic oraz Bytomia. Konsekwentna ekspansja e-grocery Carrefour to wynik realizowania strategii omnikanałowości.

Carrefour obecny jest na polskim rynku e-grocery już od 4 lat. Po otwarciu e-sklepów spożywczych carrefour.pl w Warszawie, Krakowie, Olsztynie oraz Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie, Czeladzi i Siemianowicach Śląskich, sieć uruchomiła usługę w kolejnych miastach województwa śląskiego. Obecnie Carrefour dowiezie zakupy ze swojego e-sklepu pod wskazany adres również w Mysłowicach oraz Bytomiu. Mieszkańcy tych miast mogą wybierać spośród ponad 20 tysięcy produktów spożywczych i przemysłowych e-sklepu. Znajdują się wśród nich artykuły ze wszystkich kategorii FMCG, w tym także produkty świeże - warzywa, owoce i zioła, pieczywo i wyroby cukiernicze, mięso i wędliny oraz nabiał, a także produkty lokalne, ekologiczne oraz z tzw. Zdrowej Półki Carrefour, czyli m.in. bezglutenowe, bez laktozy, dla diabetyków czy light.

E-sklep spożywczy Carrefour bazuje na koncepcji sklepu dwuplatformowego. Sieć dysponuje tzw. „dark store”, czyli magazynem spożywczym dedykowanym zakupom internetowym, który znajduje się przy hipermarkecie Carrefour, tworząc z nim integralną całość. W dark store znajdują się produkty FMCG. Reszta zamówienia, m.in. produkty świeże i bio, kompletowane są w hipermarkecie przez dedykowanych pracowników e-commerce. Dzięki temu rozwiązaniu Carrefour zyskuje na szybkości przygotowania zamówień, a jednocześnie oferuje produkty o doskonałej świeżości.

Dowóz zamówienia przez kierowców Carrefour nie jest jedynym sposobem, z którego można korzystać, aby zamówić produkty spożywcze i przemysłowe z oferty Carrefour. Klienci sieci mogą również osobiście odebrać zamówione przez Internet zakupy spożywcze we wszystkich hiper- i supermarketach Carrefour w całej Polsce. Zakupy skompletuje pracownik wybranego sklepu, za co klient nie poniesie dodatkowych opłat. Ponadto, Carrefour realizuje na terenie całej Polski dostawy kurierskie produktów spożywczych niewymagających chłodzenia i jest dostępny na platformie Allegro.

O Carrefour                   

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw. Więcej: serwiskorporacyjny.carrefour.pl

Carrefour, jako jeden ze światowych liderów handlu spożywczego, jest silną multiformatową siecią, która posiada 12 300 sklepów w ponad 30 krajach. Carrefour obsługuje 105 milionów klientów na całym świecie i wygenerował w 2019 roku sprzedaż w wysokości 80,7 miliarda euro. Grupa liczy ponad 325 000 pracowników, którzy pracują wspólnie, aby Carrefour został światowym liderem transformacji żywieniowej, oferując wszystkim klientom produkty spożywcze wysokiej jakości, ogólnie dostępne i w atrakcyjnej cenie. Więcej informacji na www.carrefour.com oraz na Twitterze (@GroupeCarrefour) i na LinkedInie (Carrefour).

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy.

 

Załączniki komunikatu

.doc

2020_10_09 _Nowe miasta woj. slaskiego w zasięgu e-grocery Carrefour_Informacja_prasowa.docx
[ 51.8 kB ]

.pdf

2020_10_09 _Nowe miasta woj. slaskiego w zasięgu e-grocery Carrefour_Informacja_prasowa.pdf
[ 466.7 kB ]

E-grocery Carrefour - Bytom, Mysłowice.jpg
[ 92.7 kB ]

Zobacz również