W ostatni listopadowy weekend placówki Carrefour Polska wzięły udział w dorocznej Świątecznej Zbiórce Żywności Banków Żywności. W wyniku akcji w sklepach Carrefour zebrano ponad 36 000 kg żywności, która trafi do najbardziej potrzebujących.

Świąteczna Zbiórka Żywności w tym roku odbyła się w 113 placówkach sieci Carrefour w całej Polsce. Dzięki hojności klientów podczas zbiórki w centrach handlowych, hipermarketach, supermarketach Carrefour, a także sklepach franczyzowych Carrefour Express na terenie całego kraju udało się zabrać ponad 36 000 kg żywności. W całej Polsce zbiórkę koordynowały 32 lokalne Banki Żywności.

Podczas zbiórki klienci Carrefour zostawiali w specjalnie oznaczonych koszach produkty rekomendowane przez Banki Żywności, takie jak olej, cukier, ryż, konserwy i przetwory oraz słodycze, a także kasze i makarony. O zbiórce przypominali wolontariusze Banków Żywności, którzy rozdawali ulotki i zachęcali klientów do wzięcia udziału w akcji. Carrefour Polska włączył się aktywnie w promocję akcji, zamieszczając informacje o niej w intranecie Carrefour, na stronie internetowej carrefour.pl, na profilu sieci na Facebooku, a także emitując spoty telewizyjne i radiowe na terenie sklepów.

„Cieszymy się, że po raz kolejny klienci Carrefour Polska okazali się wrażliwi na potrzeby innych. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy w miniony weekend zaangażowali się w akcję Banków Żywności i okazali swoją wrażliwość na potrzeby innych.” – powiedział Jean Anthoine, Prezes Carrefour Polska. „Tegoroczna zbiórka była dla nas wyjątkowa, ponieważ była częścią inicjatywy koordynowanej przez Międzynarodową Fundację Carrefour. W sumie na całym świecie w zbiórce wzięło udział prawie 3000 placówek Carrefour, w tym 113 z Polski.” – dodał Jean Anthoine.

Świąteczna Zbiórka Żywności to kolejna wspólna inicjatywa Carrefour Polska i Banków Żywności. W 2013 roku Banki Żywności zostały partnerem programu zaangażowania społecznego Carrefour „Odpowiedzialnie każdego dnia!”, którego celem jest internetowa edukacja klientów, między innymi w zakresie przeciwdziałania marnowaniu żywności.

Grupa Carrefour

Carrefour jest pionierem i liderem wielkiej dystrybucji, który od ponad 50 lat wyznacza standardy na światowych rynkach handlu. Od wielu lat Carrefour jest numerem 1 wielkiej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie.

O Carrefour Polska

Carrefour Polska należy w 100% do Grupy Carrefour. W 1997 roku w Łodzi otwarto pierwszą placówkę Carrefour w kraju. Od tego czasu Carrefour Polska dynamicznie rozwija się we wszystkich formatach. Dziś pod szyldem Carrefour działa w Polsce blisko 600 placówek: hiper- i supermarkety, sklepy franczyzowe Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience. W portfelu Carrefour znajduje się także 20 centrów handlowych skupionych w dużych i średnich miastach, jest także jednym z liderów na rynku przymarketowych stacji paliw. Carrefour Polska aktywnie działa na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, prowadzi szereg projektów na rzecz dzieci i społeczności lokalnych.

Tagi: Świąteczna zbiórka żywności, zbiórka zywności, Banki Żywności, CSR w Carrefour, csr Carrefour Polska

Załączniki komunikatu

Carrefour korporacyjny - kawadrat
[ 73.8 kB ]

Zobacz również