Sportowo, kolorowo i wesoło - taka atmosfera będzie towarzyszyć piknikowi, który przygotował Carrefour w Chorzowie wraz z Komendą Miejską Policji. W ramach kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu", uczestnicy wydarzenia będą mogli zdać egzamin na kartę rowerową, wysłuchać prelekcji z zasad bezpiecznego poruszania się na drodze, a także zagrać w hokeja, zakręcić hula- hop oraz wygrać rower w komplecie z kaskiem ochronnym oraz nagrody pocieszenia.

Ponadto wszyscy, którzy 6 czerwca przybędą do AKS Carrefour przy ul. Parkowej 20 między 10.00 a 18.00, spotkają się z żużlowcami, skorzystają z możliwości zabawy zdalnie sterowanymi samochodami, będą mogli przyjrzeć się pokazowi walk, a w ramach rywalizacji sportowej - rozegrają partię szachów oraz zagrają w golfa. Miłośnicy tańca będą mieć niepowtarzalna okazję obejrzenia pokazów tańca nowoczesnego. Dla chętnych przewidziano także konkurs gry w klasy.
Ponadto Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie przeprowadzi szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zasad ruchu drogowego.
 
Carrefour Polska, jako firma odpowiedzialna społecznie, angażuje się w akcje promujące ważne inicjatywy, czego przejawem jest współpraca z Komendą Miejską Policji w Chorzowie. Sieć jest jedną z nielicznych firm z branży wielkiej dystrybucji w Polsce, która odpowiedziała
na apel Policji do producentów i sprzedawców rowerów i przyłączyła się do Koalicji na rzecz bezpieczeństwa na drogach. W hipermarketach Carrefour znajduje się kilkanaście modeli rowerów, które posiadają obowiązkowe wyposażenie, określone rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia tj.: światło z przodu barwy białej lub żółtej oraz światło z tyłu barwy czerwonej (może być migające). Aby rower był bezpieczny niezbędne są także sprawnie działające hamulce (co najmniej jeden), czerwone świtało odblaskowe umieszczone z tylu w kształcie innym niż trójkąt i oczywiście dzwonek.

W 2008 roku rowerzyści uczestniczyli w 5 150 wypadkach drogowych, w których zginęło 444 osób, a obrażenia odniosło 4 427 osób. Wśród ofiar największą grupę stanowili sami rowerzyści - 433 zabitych oraz 4 444 rannych. W omawianym okresie rowerzyści przyczynili się do powstania 2 205 wypadków, zginęło w nich 231 osób,  2 048 osób doznało obrażeń ciała. Kierujący rowerem najczęściej powodują wypadki od maja do października, co wynika z warunków pogodowych umożliwiających  poruszanie się po drogach rowerem.
 

Zobacz również