W poniedziałek, 14 stycznia w Gdańsku zostanie otwarte nowe, ekologiczne lodowisko na tarasie Galerii Morena. Mieszkańcy miasta mogą z niego korzystać przez cały tydzień, w godzinach od 10.00 do 20.00.

Eko lodowisko w gdańskiej Galerii Morena zostanie otwarte już o godzinie 10.00. Jest ono zlokalizowane w nietypowym miejscu, bo na tarasie galerii handlowej na pierwszym piętrze, dzięki czemu mieszkańcy miasta mogą ćwiczyć akrobacje i jazdę na lodzie, na tle panoramy gdańskiego osiedla Morena.

Powierzchnia lodowiska to blisko 150 metrów kwadratowych. Do dyspozycji klientów zostanie również oddana bezpłatna wypożyczalnia sprzętu, pingwinki do nauki jazdy na łyżwach dla dzieci, a dodatkowo - w weekendy, Galeria Morena zorganizuje darmowe lekcje nauki jazdy z instruktorem.

Lodowisko w Morenie jest lodowiskiem syntetycznym, które doskonale odwzorowuje prawdziwy lód, jednak jego budowa i obsługa jest przyjazna dla środowiska. Carrefour, który jest zarządcą Galerii Morena w Gdańsku, przywiązuje dużą wagę do minimalizacji swojego wpływu na środowisku naturalne, m.in. poprzez ograniczenie emisji dwutlenku węgla czy modernizację systemu chłodnictwa w swoich sklepach. Lodowisko w Galerii Morena, oprócz niskiego zużycia energii, nie wykorzystuje niebezpiecznych substancji, jak freon czy amoniak, które są niezbędne do zamrażania i utrzymywania klasycznych ślizgawek lodowych.

Lodowisko w Galerii Morena czynne będzie do 24 lutego.

Galeria Morena to centrum handlowe o ugruntowanej pozycji wśród mieszkańców Gdańska. W 2016 roku galeria przeszła gruntowną modernizację, w wyniku której zyskała dodatkowe ponad 13 000 mkw. GLA, nową kondygnację, a także zewnętrzny taras z funkcją wypoczynkową. Do dyspozycji klientów oddano ponad 80 sklepów, innowacyjne kino Cinema 3D, klub fitness, plac zabaw dla dzieci, strefę restauracyjną oraz interaktywne strefy rozrywki. Klienci mogą także skorzystać z podziemnego parkingu mieszczącego 1100 pojazdów.

 

 

O Carrefour

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour, światowy lider i referencyjna sieć branży detalicznej, posiada ponad 12 000 sklepów i e-sklepów w ponad 30 krajach. Carrefour jest multilokalną, multiformatową i omnikanałową grupą handlową, zatrudniającą ponad 384 000 osób na całym świecie i generującą sprzedaż w wysokości 103,7 miliarda euro w 2016 roku. Każdego dnia 13 milionów klientów na całym świecie odwiedza sklepy Carrefour, których wyróżnikiem jest jakość i zaangażowanie w zrównoważony handel.

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy. Wszyscy pracownicy Carrefour Polska przyczyniają się do realizacji tej polityki poprzez programy: STOP Marnotrawstwu, Z miłości do Zdrowia oraz Różnorodność.

 

Załączniki komunikatu

.doc

2019_01_10_Pierwsze eko lodowisko z widokiem na Gdańsk.doc
[ 54,8 kB ]

.pdf

2019_01_10_Pierwsze eko lodowisko z widokiem na Gdańsk.pdf
[ 142,4 kB ]

LODOWISKO NA TARASIE GALERII MORENA.jpg
[ 842,6 kB ]

Zobacz również