Modernizacja CH Morena to jedna z największych inwestycji prowadzonych przez Carrefour w Polsce. Do najważniejszych zmian realizowanych obecnie w galerii, należy kompleksowa przebudowa wnętrza obiektu, remodeling hipermarketu Carrefour oraz budowa nowego retail parku. Nowopowstały park handlowy Galeria Morena zaoferuje ponad 33.000 mkw. nowoczesnej przestrzeni zakupowej.

Carrefour Polska kontynuuje przebudowę swojego największego centrum handlowego w Gdańsku. Obecnie realizowany jest drugi etap modernizacji galerii, w ramach którego na parkingu powstanie nowy wolnostojący budynek o powierzchni 2900 mkw. Nowoczesny obiekt uzupełni ofertę centrum handlowego oraz znacząco przyczyni się do rewitalizacji i podniesienia walorów estetycznych otoczenia.

- Modernizacja Moreny to jedna z kluczowych inwestycja realizowana obecnie przez Carrefour Polska – mówi Ronan Martin, Wiceprezes Zarządu Carrefour ds. Ekspansji i Galerii Handlowych. - Inwestujemy w modernizację, rozbudowę oraz rekomercjalizację naszych centrów handlowych i hipermarketów, ponieważ naszym celem jest podniesienie wartości posiadanych aktywów oraz zaoferowanie klientom nowoczesnej przestrzeni zakupowej. Pracujemy nad tym, aby nasza nowa galeria spełniła oczekiwania wszystkich mieszkańców Gdańska - dodaje Ronan Martin.

Łączna powierzchnia nowej Galerii Morena wyniesie ponad 33.000 mkw. W ramach realizowanej przebudowy, galeria zyska nie tylko dodatkową powierzchnię handlową, ale również całkowicie nową estetykę oraz nowoczesny i spójny system informacji wizualnej. Najważniejszymi zmianami w Galerii Morena są relokacja dotychczasowej strefy food-courtowej, gruntowna modernizacja hipermarketu Carrefour oraz otwarcie nowej strefy rozrywkowej.

- Budowa nowego retail parku będzie uzupełnieniem oferty centrum handlowego, które jest obecnie rekomercjalizowane - mówi Ewa Karska, Dyrektor Działu Galerii Handlowych. - W nowej Galerii Morena zaoferujemy klientom całkiem nową ofertę handlową, gastronomiczną oraz rozrywkową, w tym nowoczesny plac zabaw dla dzieci KinderPlaneta, kino Cinema 3d, a także wiele nowych sklepów i punktów usługowych. – dodaje Ewa Karska.

Zakończenie prac budowlanych przy nowym retail parku planowane jest na marzec 2015 roku, natomiast zakończenie całej przebudowy Galerii Morena - na koniec 2015 roku.

Carrefour Polska to multiformatowa sieć handlowa, pod której szyldem działa obecnie ponad 700 sklepów w takich formatach jak: hipermarkety, supermarkety oraz sklepy osiedlowe. Spółka jest również właścicielem i zarządcą sieci centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 220 000 GLA oraz kilkudziesięciu stacji paliw.

Grupa Carrefour

Obecna w 34 krajach jest jednym z największym detalistów na świecie oraz liderem wielkiej dystrybucji w Europie. W ponad 10.100 sklepach zatrudnia 365 000 pracowników. W 2013 obroty Grupy wyniosły 100,2 mld euro. Grupa Carrefour oferująca różnorodność formatów handlowych, kanałów dystrybucji oraz działająca na wielu rynkach jest partnerem w codziennym życiu 10 milionów klientów, którzy każdego dnia odwiedzają sklepy Carrefour na całym świecie, mając dostęp do szerokiej gamy produktów i usług w najlepszej cenie.

O Carrefour Polska

Carrefour Polska swój pierwszy hipermarket otworzył w 1997 roku w Łodzi. Obecnie, pod szyldem Carrefour w Polsce działa około 700 sklepów w różnych formatach: są to hiper- i supermarkety oraz sklepy osiedlowe. Carrefour jest także właścicielem i zarządcą centrów handlowych, skupionych w dużych i średnich miastach. Ofertę handlową naszych sklepów uzupełniają stacje paliw. Dążąc do podniesienia jakości życia klientów i konsumentów, Carrefour Polska realizuje strategię odpowiedzialnego biznesu, która zakłada harmonijny rozwój, w trzech dziedzinach równocześnie: na rzecz gospodarki, społeczeństwa i środowiska.

Załączniki komunikatu

Nowy retail park Galerii Morena_rzut noc.jpg
[ 2,8 MB ]

.doc

14_02_09_Ruszył kolejny etap przebudowy Centrum Handlowego Morena.doc
[ 687,6 kB ]

.pdf

14_02_09_Ruszył kolejny etap przebudowy Centrum Handlowego Morena.pdf
[ 566,5 kB ]

Nowy retail park Galerii Morena_rzut dzien.jpg
[ 5,2 MB ]

Zobacz również