Do najbliższego piątku 13 listopada, w supermarkecie Carrefour, przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14 w Rzeszowie, można podzielić się swoimi zakupami z potrzebującymi mieszkańcami miasta i wspomóc osoby chore, samotne, starsze i niepełnosprawne. Sklep sieci aktywnie włączył się w VI edycję Opłatka Maltańskiego - organizowanego przez rzeszowski Zakon Maltański i odbywającego się w tym roku pod hasłem „Poczuj moc pomagania!”. Pomoc dla osób potrzebujących w trudnym czasie pandemii jest szczególnie ważna.

W tym roku zbiórka żywności zorganizowana jest w innej formie niż dotychczas. Wolontariusze Zakonu Maltańskiego nie są obecni stacjonarnie podczas trwania zbiórki, natomiast wcześniej przygotowali listy najpotrzebniejszych produktów, które później zostaną przekazane osobom potrzebującym. Cała akcja odbywa się przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa dla wszystkich jej uczestników.

W supermarkecie Carrefour przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14 zostały ustawione specjalne wózki, w których klienci mogą umieszczać zakupione w ramach akcji towary przeznaczone dla potrzebujących. Wystarczy dołożyć małą cegiełkę, by sprawić wielką radość i wspomóc te osoby, które tej pomocy najbardziej potrzebują, zwłaszcza w tym trudnym okresie pandemii koronawirusa. Zbiórka żywności realizowana w ramach VI edycji Opłatka Maltańskiego potrwa do 13 listopada br.

Warto podkreślić, że rzeszowski supermarket, jak i pozostałe sklepy Carrefour w mieście, od początku trwania pandemii, dostosowały się kompleksowo do wymogów sanitarnych, a wdrożone przez sieć rozwiązania, ułatwiają dokonywanie bezpiecznych zakupów.

We wszystkich swoich sklepach Carrefour zamontował przykasowe ekrany z pleksi, zabezpieczające klientów i kasjerów. Przy stanowiskach kasowych oraz ladach obsługiwanych przez pracowników wyklejone są odpowiednie linie dystansowe. Wszyscy pracownicy sieci są wyposażeni w środki ochrony osobistej: rękawiczki lub płyn dezynfekujący oraz mają możliwość pracy w maseczkach lub przyłbicach z ochronną szybką. Systematycznie dezynfekowane są kasy, wagi i lady, a klientom udostępnione zostały płyny do dezynfekcji i plastikowe ochraniacze na ręce. Dodatkowo, Carrefour zachęca klientów do dokonywania płatności bezgotówkowych. O bezpiecznym zachowaniu w sklepie przypominają również specjalne tablice i plakaty lub informacje na monitorach przykasowych. Nasza sieć również stale przypomina i apeluje do klientów o konieczności zakrywania ust i nosa podczas wizyt w sklepach.

O Carrefour

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour, jako jeden ze światowych liderów handlu spożywczego, jest silną multiformatową siecią, która posiada 12 300 sklepów w ponad 30 krajach. Carrefour obsługuje 105 milionów klientów na całym świecie i wygenerował w 2019 roku sprzedaż w wysokości 80,7 miliarda euro. Grupa liczy ponad 325 000 pracowników, którzy pracują wspólnie, aby Carrefour został światowym liderem transformacji żywieniowej, oferując wszystkim klientom produkty spożywcze wysokiej jakości, ogólnie dostępne i w atrakcyjnej cenie. Więcej informacji na www.carrefour.com oraz na Twitterze (@GroupeCarrefour) i na LinkedInie (Carrefour).

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy.

Załączniki komunikatu

oplatek maltanski_6 edycja.jpg
[ 527,3 kB ]

.pdf

Ruszyła VI edycji Opłatka Maltańskiego w Rzeszowie.pdf
[ 228,2 kB ]

.doc

Ruszyła VI edycji Opłatka Maltańskiego w Rzeszowie .docx
[ 60,3 kB ]

Zobacz również