Toruński szpital walczący z pandemią COViD-19 otrzymał już wsparcie produktowe od Carrefour o łącznej wartości 7,5 tysięcy zł. Produkty z hipermarketu zlokalizowanego przy ul. Olsztyńskiej od kwietnia trafiają bezpośrednio do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera. Celem przekazywanej pomocy jest zwiększenie komfortu pracy personelu medycznego w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu trafiły głównie produkty spożywcze, takie jak herbata, cukier, soki czy słodycze. Pomoc świadczona jest dla personelu medycznego szpitala, który od ponad miesiąca pracuje w wyjątkowo trudnych warunkach. Wartość pomocy wyniosła do tej pory 7,5 tysięcy złotych.

W tym niełatwym dla wszystkich okresie pandemii koronawirusa sklepy Carrefour z ogromnym zaangażowaniem włączają się w pomoc dla polskiej służby zdrowia. Nasz sklep objął pomocą Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera. Poprzez przekazywanie produktów placówkom medycznym chcemy wesprzeć wszystkich ich pracowników, którzy walczą o zdrowie i życie mieszkańców Torunia oraz i podziękować im za ich codzienny wysiłek - mówi Robert Lorenc, Dyrektor Hipermarketu Carrefour przy ul. Olsztyńskiej 8 w Toruniu.

Pod koniec marca 2020 roku firma Carrefour podjęła decyzję o wsparciu 41 polskich szpitali zakaźnych zlokalizowanych w pobliżu hipermarketów należących do sieci. W pierwszym miesiącu trwania akcji do placówek medycznych trafiły najpotrzebniejsze produkty żywnościowe, w tym jedzenie, napoje oraz kosmetyki. Pomoc szpitalom w całej Polsce będzie świadczona przynajmniej przez najbliższe 2 miesiące lub do czasu skutecznego ograniczenia pandemii na polskim rynku. Wartość pomocy szacowana jest na ponad 650.000 złotych.

O Carrefour

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour jako jeden ze światowych liderów handlu spożywczego, jest silną multiformatową siecią, która posiada 12 300 sklepów w ponad 30 krajach. Carrefour obsługuje 105 milionów klientów na całym świecie i wygenerował w 2019 roku sprzedaż w wysokości 80,7 miliarda euro. Grupa liczy ponad 325 000 pracowników, którzy pracują wspólnie, aby Carrefour został światowym liderem transformacji żywieniowej, oferując wszystkim klientom produkty spożywcze wysokiej jakości, ogólnie dostępne i w atrakcyjnej cenie. Więcej informacji na www.carrefour.com oraz na Twitterze (@GroupeCarrefour) i na LinkedInie (Carrefour).

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy.

Załączniki komunikatu

.doc

20.05.15_Sklep Carrefour w Toruniu na bieżąco wspiera Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygie
[ 42,5 kB ]

.pdf

20.05.15_Sklep Carrefour w Toruniu na bieżąco wspiera Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygie
[ 86,2 kB ]

Zobacz również