Szpitale w województwie lubelskim walczące z pandemią COViD-19 otrzymały już wsparcie produktowe od Carrefour o łącznej wartości ponad 17 tysięcy zł. Produkty z hipermarketów w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie oraz Puławach od kwietnia trafiają bezpośrednio do pięciu szpitali zakaźnych. Celem przekazywanej pomocy jest zwiększenie komfortu pracy personelu medycznego w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego i Samodzielnego Szpitala Nr.1 w Lublinie, Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach trafiły głównie produkty spożywcze, takie jak herbata, kawa, cukier czy makaron oraz produkty higieniczne: płyn do mycia naczyń oraz papier toaletowy. Pomoc świadczona jest dla personelu medycznego szpitali, który od ponad miesiąca pracuje w wyjątkowo trudnych warunkach. Wartość pomocy przekroczyła już kwotę 17 tysięcy złotych.

W tym bardzo trudnym dla wszystkich okresie pandemii koronawirusa sklepy Carrefour z ogromnym zaangażowaniem włączają się w pomoc dla polskiej służby zdrowia. W województwie lubelskim naszą pomocą objęliśmy pięć szpitali zakaźnych - mówi Maciej Stanisławczyk, Dyrektor Hipermarketu w Lublinie. Mamy nadzieję, że dostarczając personelowi szpitali potrzebne artykuły żywnościowe, napoje czy środki ochrony indywidualnej, uda nam się wesprzeć pracowników ochrony zdrowia, którzy codziennie ratując życie i zdrowie mieszkańców naszego województwa podejmują nadludzki wysiłek - dodaje Wojciech Kopeć, Dyrektor Hipermarketu Carrefour w Puławach. 

Pod koniec marca 2020 roku firma Carrefour podjęła decyzję o wsparciu 41 polskich szpitali zakaźnych zlokalizowanych w pobliżu hipermarketów należących do sieci. W pierwszym miesiącu trwania akcji do placówek medycznych trafiły najpotrzebniejsze produkty żywnościowe, w tym jedzenie, napoje oraz kosmetyki. Pomoc szpitalom w całej Polsce będzie świadczona przynajmniej przez najbliższe 2 miesiące lub do czasu skutecznego ograniczenia pandemii na polskim rynku. Wartość pomocy szacowana jest na ponad 650.000 złotych.

O Carrefour

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour jako jeden ze światowych liderów handlu spożywczego, jest silną multiformatową siecią, która posiada 12 300 sklepów w ponad 30 krajach. Carrefour obsługuje 105 milionów klientów na całym świecie i wygenerował w 2019 roku sprzedaż w wysokości 80,7 miliarda euro. Grupa liczy ponad 325 000 pracowników, którzy pracują wspólnie, aby Carrefour został światowym liderem transformacji żywieniowej, oferując wszystkim klientom produkty spożywcze wysokiej jakości, ogólnie dostępne i w atrakcyjnej cenie. Więcej informacji na www.carrefour.com oraz na Twitterze (@GroupeCarrefour) i na LinkedInie (Carrefour).

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy.

 

Załączniki komunikatu

.doc

20.05.18_Sklepy Carrefour na bieżąco wspierają szpitale zakaźne w województwie lubelskim.docx
[ 45,8 kB ]

.pdf

20.05.18_Sklepy Carrefour na bieżąco wspierają szpitale zakaźne w województwie lubelskim.pdf
[ 89,2 kB ]

Zobacz również