Kredki, zeszyty, farby i linijki - to niezbędny zestaw ucznia na początek roku szkolnego. Z myślą o potrzebujących dzieciach, których rodzice nie mają możliwości zakupu niezbędnych przyborów, Caritas organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Włączają się w nią sklepy Carrefour na Śląsku. W ramach inicjatywy na przełomie sierpnia i września w wybranych hipermarketach sieci w Sosnowcu i Jaworznie odbędą się zbiórki artykułów szkolnych.

W sklepach, wolontariusze zbierać będą artykuły szkolne takie jak: zeszyty, piórniki, bloki, kredki, czy farby. Z zebranych materiałów zostaną przygotowane wyprawki, które trafią do najbardziej potrzebujących dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Do akcji może przyłączyć każdy, kto podczas zakupów w sklepach Carrefour zechce dołożyć do swojego koszyka przybory szkolne i przekazać je wolontariuszom Caritas Diecezji Sosnowieckiej, którzy będą zbierali dary do koszy ustawionych w pobliżu kas. Zbiórki odbędą się w:

 hipermarkecie Carrefour w Sosnowcu w Centrum Handlowym Plejada
(
ul. Staszica 8b)
w dniach od 27 sierpnia do 1 września,
w dni robocze w godzinach 14:00 – 20:00, a w sobotę od 10:00 do 20:00

oraz w hipermarkecie Carrefour w Jaworznie
(ul. Wojska Polskiego 2d)
w dniach 31 sierpnia i 1 września
w godzinach 10:00 – 20:00.

Sieć Carrefour wspólnie z Caritas pragnie pomóc potrzebującym dzieciom rozpocząć nowy rok szkolny z plecakiem pełnym potrzebnych materiałów i pomocy edukacyjnych, dlatego po raz kolejny dołączył do akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Jej celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek dla najuboższych dzieci i młodzieży lub zakup i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych. Do tej pory udało się przygotować blisko 150 000 wyprawek!

Carrefour Polska, w ramach realizacji strategii odpowiedzialnego biznesu aktywnie wspiera organizacje pozarządowe działające na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wyrównywania szans, przeciwdziałania marnotrawstwu, czy też promocji zdrowego stylu życia. W działalność charytatywną angażuje się zarówno centrala firmy, jak i sklepy sieci Carrefour w całej Polsce. W ramach współpracy z lokalnymi społecznościami, Carrefour wspiera także hospicja, domy dziecka, przedszkola i szkoły znajdujące się w pobliżu sklepów sieci na terenie całego kraju.

O Carrefour              

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour, jako jeden z światowych liderów  handlu spożywczego, jest silną multiformatową siecią, którą posiada 12 300 sklepów w ponad 30 krajach. Carrefour przyjmuje 105 millionów klientów na całym świecie i wygenerował w 2017 roku sprzedaż w wysokości 88,24 miliarda euro. Grupa liczy ponad 380 000 pracowników, którzy wspólnie angażują się, aby Carrefour został światowym liderem transformacji żywieniowej, oferując wszystkim produkty spożywcze wysokiej jakości, dostępne wszędzie i w atrakcyjnej cenie. Więcej informacji na www.carrefour.com, oraz na Twitterze (@GroupeCarrefour) i na LinkedInie (Carrefour).

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy. Wszyscy pracownicy Carrefour Polska przyczyniają się do realizacji tej polityki poprzez programy: STOP Marnotrawstwu, Z miłości do Zdrowia oraz Różnorodność.

Załączniki komunikatu

.doc

2018_08_27_Sklepy Carrefour na Śląsku pomogą Caritas przygotować Tornister pełen uśmiechów.doc
[ 58,4 kB ]

.pdf

2018_08_27_Sklepy Carrefour na Śląsku pomogą Caritas przygotować Tornister pełen uśmiechów.pdf
[ 227,9 kB ]

Tornister pełen uśmiechów.png
[ 1,1 MB ]

tornister_pelen_usmiechow.jpg
[ 108,1 kB ]

Zobacz również