Poznański szpitale walczące z pandemią COViD-19 otrzymały już wsparcie produktowe od Carrefour o łącznej wartości ponad 30 tysięcy zł. Produkty spożywcze i higieniczne, z hipermarketów zlokalizowanych przy ul. Solidarności, Góreckiej oraz Pleszewskiej, od kwietnia trafiają bezpośrednio do tych placówek medycznych. Celem przekazywanej pomocy jest zwiększenie komfortu pracy personelu medycznego w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Do Wielospecjalistycznyego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczy, Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, Szpitala klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego oraz Specjalistycznego Zespółu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, trafiły głównie produkty spożywcze, takie jak herbata, kawa, cukier, słodkie przekąskioraz środki czystości. Pomoc świadczona jest dla personelu medycznego szpitali, który od ponad miesiąca pracuje w wyjątkowo trudnych warunkach. Wartość pomocy przekroczyła już kwotę 30 tysięcy złotych.

W tym ciężkim dla wszystkich okresie pandemii koronawirusa sklepy Carrefour z ogromnym zaangażowaniem włączają się w pomoc dla polskiej służby zdrowia. W Poznaniu naszym wsparciem objęliśmy 4 szpitale specjalistyczne walczące z pandemią COViD-19. - mówi Marcin Nadrowski, Dyrektor Hipermarketu Carrefour Posnania. Mamy nadzieję, że dostarczając personelowi poznańskich szpitali potrzebne artykuły żywnościowe, napoje czy środki ochrony indywidualnej, uda nam się wesprzeć pracowników ochrony zdrowia, którzy codziennie ratując życie i zdrowie mieszkańców Poznania podejmują nadludzki wysiłek - dodaje Joanna Ściera, Dyrektor Hipermarketu Pestka.

Pod koniec marca 2020 roku firma Carrefour podjęła decyzję o wsparciu 41 polskich szpitali zakaźnych zlokalizowanych w pobliżu hipermarketów należących do sieci. W pierwszym miesiącu trwania akcji do placówek medycznych trafiły najpotrzebniejsze produkty żywnościowe, w tym jedzenie, napoje oraz kosmetyki. Pomoc szpitalom w całej Polsce będzie świadczona przynajmniej przez najbliższe 2 miesiące lub do czasu skutecznego ograniczenia pandemii na polskim rynku. Wartość pomocy szacowana jest na ponad 650.000 złotych.

O Carrefour

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour jako jeden ze światowych liderów handlu spożywczego, jest silną multiformatową siecią, która posiada 12 300 sklepów w ponad 30 krajach. Carrefour obsługuje 105 milionów klientów na całym świecie i wygenerował w 2019 roku sprzedaż w wysokości 80,7 miliarda euro. Grupa liczy ponad 325 000 pracowników, którzy pracują wspólnie, aby Carrefour został światowym liderem transformacji żywieniowej, oferując wszystkim klientom produkty spożywcze wysokiej jakości, ogólnie dostępne i w atrakcyjnej cenie. Więcej informacji na www.carrefour.com oraz na Twitterze (@GroupeCarrefour) i na LinkedInie (Carrefour).

Polityka biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour opiera się na trzech filarach: zwalczanie wszelkich form marnotrawstwa, ochrona bioróżnorodności oraz wsparcie dla partnerów firmy

 

Załączniki komunikatu

.doc

20.05.14_Sklepy Carrefour w Poznaniu na bieżąco wspierają cztery poznańskie szpitale.docx
[ 42.7 kB ]

.pdf

20.05.14_Sklepy Carrefour w Poznaniu na bieżąco wspierają cztery poznańskie szpitale.pdf
[ 91.0 kB ]

Zobacz również