7 grudnia 2013 z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Carrefour Polska przekazał 250 paczek świątecznych podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, Inwalidom i Emerytom Branży Transportowej. Dzięki Carrefour dzieci z rodzin pozostających pod opieką Fundacji otrzymały świąteczne łakocie.

Uroczyste wręczenie paczek odbyło się 7 grudnia o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej Krajowego Związku Mleczarzy, przy ulicy Hożej 66/68. W przygotowanych dla podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, Inwalidom i Emerytom Branży Transportowej przez Carrefour Polska paczkach znalazły się, między innymi, ciasta, wyroby czekoladowe, wafelki i batoniki. W przygotowanie paczek zaangażowali się pracownicy hipermarketu Carrefour Wileńska przy ulicy Targowej 72.

Paczki ufundowane przez Carrefour Polska otrzymają też podopieczni Świetlicy Środowiskowo – Integracyjnej „Dom Jana Pawła II” w Piastowie oraz podopieczni Zakładu Linii Kolejowych PKP w Siedlcach.

„W Polsce Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, czas dzielenia się tym, co mamy i pomagania innym ludziom. Carrefour od lat angażuje się w różne okołoświąteczne inicjatywy. W tym roku postanowiliśmy pomóc tym, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy. Wspomagając Fundację Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, Inwalidom i Emerytom Branży Transportowej mamy pewność, ze nasza pomoc trafia do najbardziej potrzebujących.” – powiedział Jean Anthoine, Prezes Carrefour Polska.

Fundacja Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, Inwalidom i Emerytom Branży Transportowej zajmuje się zmniejszaniem biedy wśród trzech grup społecznych: transportowców, drogowców oraz kolejarzy. Fundacja prowadzi działania na rzecz osób niepełnosprawnych, osób w wieku emerytalnym oraz rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, wspierając je w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych. Ponadto Fundacja działa na rzecz wyrównywania szans społecznych oraz ochrony i promocji zdrowia.

Carrefour Polska od lat angażuje się w wartościowe inicjatywy społeczne wspierając lokalne społeczności. CSR w Carrefour Polska jest postrzegany kompleksowo, a realizowane inicjatywy kierowane są do różnych grup interesariuszy – pracowników, klientów, partnerów biznesowych, dostawców i społeczności lokalnych. Do tej pory, w ramach realizacji projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności, Carrefour Polska współpracował z takimi organizacjami społecznymi jak Caritas Polska, Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych PION, Stowarzyszenie „Niepełnosprawni dla Środowiska EKON”, czy Federacja Polskich Banków Żywności.

Grupa Carrefour

Carrefour jest pionierem i liderem wielkiej dystrybucji, który od ponad 50 lat wyznacza standardy na światowych rynkach handlu. Od wielu lat Carrefour jest numerem 1 wielkiej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie.

O Carrefour Polska

Carrefour Polska należy w 100% do Grupy Carrefour. W 1997 roku w Łodzi otwarto pierwszą placówkę Carrefour w kraju. Od tego czasu Carrefour Polska dynamicznie rozwija się we wszystkich formatach. Dziś pod szyldem Carrefour działa w Polsce blisko 600 placówek: hiper- i supermarkety, sklepy franczyzowe Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience. W portfelu Carrefour znajduje się także 20 centrów handlowych skupionych w dużych i średnich miastach, jest także jednym z liderów na rynku przymarketowych stacji paliw. Carrefour Polska aktywnie działa na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, prowadzi szereg projektów na rzecz dzieci i społeczności lokalnych.

Tagi: paczki świąteczne od Carrefour, CSR Carrefour Polska, Carrefour Wileńska, Świąteczne paczki

Załączniki komunikatu

Carrefour korporacyjny - kawadrat
[ 73,8 kB ]

Zobacz również