W sobotę 15 grudnia 2007 roku Carrefour Polska otwiera swój trzeci hipermarket z galerią handlową w Szczecinie. Będzie to już 74 hipermarket Carrefour w Polsce.

Hipermarket Carrefour w Szczecinie zajmuje powierzchnię sprzedaży ok. 7 000 m², natomiast galeria 41 butików - ok. 8 400 m². Będą to sklepy znanych firm z branży obuwniczej, sportowej, kosmetycznej i gastronomicznej, m.in.: Deichman, CCC, Euro RTV, 5-10-15, Triumph, Molton, Pabia, Monnari, VisionExpress, pralnia 5asec, Kuchnie Świata, Pasztecik. Na klientów czeka darmowy parking na 1200 miejsc oraz stacja benzynowa oferująca dobrej jakości paliwo po bardzo atrakcyjnych cenach.

Zatrudnienie w nowootwartym hipermarkecie Carrefour w Szczecinie znalazło ok. 240 osób, z czego 58 stanowią pracownicy kas.

Carrefour w Galerii Gryf oferuje swoim klientom szeroki asortyment produktów krajowych i zagranicznych, w tym produktów marki własnej Carrefour, charakteryzujących się wysoką jakością oraz atrakcyjną ceną. Na półkach sklepu w Galerii Gryf znajdą się również produkty najwyższej jakości z serii Znak Jakości Carrefour, które pochodzą z upraw kontrolowanych biologicznie, a także towary o najniższych cenach sprzedaży, oznaczone symbolem „Nr 1".

Firma ściśle współpracuje z lokalnymi dostawcami, dzięki czemu aż 45 proc. towarów sprzedawanych w sklepach Carrefour pochodzi od polskich producentów. W ofercie hipermarketu w Szczecinie znajdą się produkty lokalnych wytwórców, takich jak piekarnie „Zamorscy", „Awa" czy zakłady mięsne „Tarczyński".

W sklepie klienci będą mogli skorzystać z szerokiego wachlarza usług dodatkowych: doładowania telefonów komórkowych, płatności rachunków w kasie, usług finansowych czy wywoływania zdjęć on-line. Szybką i sprawną obsługę klientów umożliwią 33 kasy. Hipermarket w Galerii Gryf będzie otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-22.00 oraz w niedziele między godziną 4.00 a 21.00.

Zgodnie ze swoją misją odpowiedzialnego biznesu, Carrefour podejmuje działania na rzecz gospodarki, ekologii i społeczeństwa. Angażując się w pomoc potrzebującym, w 2007 roku Carrefour przekazał na rzecz Specjalistycznego Szpitala im. Prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowo kwotę 150 000 złotych. Ponadto firma wsparła Caritas Polska kwotą 108 000 euro, która został przeznaczona na pomoc 200 dzieciom z 25 miast w Polsce w ramach programu „Skrzydła" - opieką firmy Carrefour zostało objętych m.in. ośmioro dzieci ze szkoły podstawowej nr. 2 w Szczecinie.

Jednakże zaangażowanie firmy nie ogranicza się tylko do długoterminowej pomocy - Carrefour niesie również doraźną pomoc humanitarną. W 2007 roku firma przekazała 20 000 złotych na rzecz osób poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru we Francji.

Nie są to jedyne przedsięwzięcia społeczne, w które angażuje się Carrefour w Szczecinie. Firma wspiera także szkoły, przedszkola i domy dziecka - z jej pomocy skorzystały np. przedszkole Pingwinek oraz Dom Dziecka w Binowie. Carrefour organizuje ponadto różnego rodzaju zbiórki na terenie swoich sklepów, np. w 2007 roku we współpracy z PCK przeprowadzono akcje „Wyprawka dla żaka" oraz "Boże Narodzenie z PCK". Szczecińskie sklepy Carrefour angażują się też w lokalne przedsięwzięcia. m.in. sklep na ul. Bohaterów Warszawy wsparł Radę Osiedla Turzyn w organizacji festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka i współfinansował plac zabaw.

Carrefour podejmuje również liczne działania na rzecz ekologii. Przykładem tego może być program „Carrefour Przyjacielem Lasu", realizowany w 2006 i 2007 roku we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia i Lasami Państwowymi i obejmujący akcje zalesiania oraz akcje edukacyjne dla dzieci. W jego ramach w dniu 5 czerwca 2007 roku, z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego, uczniowie SP Nr 2 ze Szczecina udali się na wycieczkę edukacyjną do lasu, w trakcie której wysłuchali pogadanek Pana Leśniczego oraz uczestniczyli w ognisku.

Hipermarket przy ulicy Wiosennej jest już kolejnym sklepem pod logo Carrefour w Szczecinie, w którym klienci mogą robić zakupy. W mieście działają już hipermarkety Carrefour przy ul. Bohaterów Warszawy oraz ul. Mieszka I, zatrudniające łącznie ponad 500 osób.


Informacje o Carrefour Polska

Firma Carrefour jest obecna w Polsce już od 10 lat Pierwszy sklep został otwarty w Łodzi w 1447 r. Na dzień dzisiejszy Carrefour Polska posiada 344 sklepy w tym 74 hipermarketów i 270 supermarketów oraz 37 stacji benzynowych. Zatrudnia 27 tys. pracowników. Carrefour Polska należy w 100-procentach do francuskiej grupy Carrefour, która jest numerem 1 dużej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie. Grupa Carrefour zatrudnia 455 tys. pracowników i ma ponad 14 tys. sklepów w 30 krajach na całym świecie.

Zobacz również