23 października w siedzibie Caritas Archidiecezji Łódzkiej Carrefour zorganizował pierwsze Warsztaty Komiksowe „Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa”. W warsztacie wzięło udział ponad 40 podopiecznych dwóch łódzkich świetlic Caritas w wieku od 6 do 16 lat. Warsztaty są częścią III edycji programu „Dożywianie z Carrefour”.

Carrefour już po raz trzeci finansuje program „Dożywianie z Carrefour”. Dzięki grantowi przyznanemu Caritas przez Międzynarodową Fundację Carrefour 1260 dzieci z całej Polski będzie otrzymywać posiłki przez 5 dni w tygodniu do końca roku szkolnego 2013/2014. Wartość udzielonej pomocy to ponad 1,2 mln zł. Podczas trwania poprzednich edycji programu wydano ponad 400 tys. posiłków, a wsparcie finansowe wyniosło 2 mln 250 tys. złotych

Tegoroczna edycja programu „Dożywiania z Carrefour” została wzbogacona o edukacyjne warsztaty plastyczne dla podopiecznych świetlic Caritas. Warsztaty są poświęcone tematyce zdrowego żywienia i odbywają się pod hasłem „Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa”. W sumie na terenie całej Polski odbędzie się 10 warsztatów.

W pierwszych warsztatach wzięli udział podopieczni Klubu dla Dzieci i Młodzieży z ulicy Rybnej i Specjalistycznej Świetlicy Środowiskowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej z ulicy Łódzkiej. Warsztaty poprowadził pasjonat tematyki komiksów, publicysta i rysownik.

Podczas warsztatów dzieci wysłuchały pogadanki na temat zdrowego żywienia oraz dowiedziały się, jakie są podstawowe zasady tworzenia komiksu. Dzieci zaplanowały plansze, podzieliły je na kadry i zarysowały akcję. Bohaterowie znani z kreskówek i tworzeni od podstaw zapełnili plansze dziecięcych komiksów zachęcających do przestrzegania zasad zdrowego żywienia i segregowania śmieci. Ponadto Bernard Zając, dyrektor hipermarketu Carrefour w Łodzi przy ulicy Szparagowej ufundował kosz z owocami, który posłużył jako smaczna i zdrowa pomoc naukowa.

Cieszymy się, że po raz kolejny wspólnie z Caritas realizujemy program „Dożywianie z Carrefour”. Ta inicjatywa to nie tylko przekazanie grantu, z którego finansowane są posiłki dla podopiecznych świetlic Caritas, ale również działania dodatkowe, takie jak warsztaty komiksowe dotyczące prawidłowego żywienia i przeciwdziałania marnotrawstwu. Dzieciństwo i młodość to dwa pierwsze etapy życia, od których zależy to, jak się potoczy życie dorosłe, dlatego warto od początku przekazywać dzieciom dobre wzorce żywieniowe, a także uczyć je odpowiedzialności w sposób dostosowany do ich wieku. Zajęcia komiksowe łączą elementy wiedzy o zdrowym żywieniu z dobrą zabawą, jaką jest wymyślanie i rysowanie bohaterów.” – mówi Jean Anthoine, Prezes Carrefour Polska.

Cykl Warsztatów Komiksowych wpisuje się w program „Stop Marnotrawstwu” będący częścią Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy Carrefour. Program realizowany jest od początku 2013 roku. Jego celem jest walka z codziennym marnotrawstwem na każdym szczeblu funkcjonowania firmy, a także promowanie przeciwdziałania marnotrawstwu wśród dostawców i klientów Carrefour Polska.

Warsztaty prowadzone są z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych tworzonych na podstawie ogólnodostępnej internetowej bazy wiedzy programu „Odpowiedzialnie każdego dnia!”, która znajduje się pod adresem: http://www.carrefour.pl/program-odpowiedzialnie-kazdego-dnia

Grupa Carrefour

Carrefour jest pionierem i liderem wielkiej dystrybucji, który od ponad 50 lat wyznacza standardy na światowych rynkach handlu. Od wielu lat Carrefour jest numerem 1 wielkiej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie.

O Carrefour Polska

Carrefour Polska należy w 100% do Grupy Carrefour. W 1997 roku w Łodzi otwarto pierwszą placówkę Carrefour w kraju. Od tego czasu Carrefour Polska dynamicznie rozwija się we wszystkich formatach. Dziś pod szyldem Carrefour działa w Polsce blisko 600 placówek: hiper- i supermarkety, sklepy franczyzowe Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience. W portfelu Carrefour znajduje się także 20 centrów handlowych skupionych w dużych i średnich miastach, jest także jednym z liderów na rynku przymarketowych stacji paliw. Carrefour Polska aktywnie działa na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, prowadzi szereg projektów na rzecz dzieci i społeczności lokalnych.

Tagi: świetlice caritas, csr, carrefour polska, Łódź, warsztaty komiksowe, caritas polska, carrefour szparagowa, dozywianie z Carrefour

Załączniki komunikatu


[ 5.6 MB ]


[ 2.6 MB ]

Carrefour korporacyjny - kawadrat
[ 73.8 kB ]


[ 37.2 kB ]

Zobacz również