20 listopada w świetlicy Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, przy ul. Kościelnej 4a w Szczecinie odbędą się Warsztaty Komiksowe „Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa” organizowane przez Carrefour Polska. W warsztacie wezmą udział podopieczni trzech szczecińskich świetlic Caritas. Warsztaty są częścią III edycji programu „Dożywianie z Carrefour”.

Carrefour już po raz trzeci finansuje program „Dożywianie z Carrefour”. Dzięki grantowi przyznanemu Caritas przez Międzynarodową Fundację Carrefour 1260 dzieci z całej Polski będzie otrzymywać posiłki przez 5 dni w tygodniu do końca roku szkolnego 2013/2014. Wartość udzielonej pomocy to ponad 1,2 mln zł. Podczas trwania poprzednich edycji programu wydano ponad 400 tys. posiłków, a wsparcie finansowe wyniosło 2 mln 250 tys. złotych

Tegoroczna edycja programu „Dożywiania z Carrefour” została wzbogacona o edukacyjne warsztaty plastyczne dla podopiecznych świetlic Caritas. Warsztaty poświęcone są tematyce zdrowego żywienia i odbywają się pod hasłem „Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa”. W sumie na terenie całej Polski odbędzie się 10 warsztatów. Podczas spotkań dzieci wysłuchają pogadanki na temat zdrowego żywienia oraz dowiedzą się, jakie są podstawowe zasady tworzenia komiksu. Warsztaty poprowadził pasjonat tematyki komiksów, publicysta i rysownik.

Cieszymy się, że po raz kolejny wspólnie z Caritas realizujemy program „Dożywianie z Carrefour”. Ta inicjatywa to nie tylko przekazanie grantu, z którego finansowane są posiłki dla podopiecznych świetlic Caritas, ale również działania dodatkowe, takie jak warsztaty komiksowe dotyczące prawidłowego żywienia i przeciwdziałania marnotrawstwu. Dzieciństwo i młodość to dwa pierwsze etapy życia, od których zależy to, jak się potoczy życie dorosłe, dlatego warto od początku przekazywać dzieciom dobre wzorce żywieniowe, a także uczyć je odpowiedzialności” – mówi Jean Anthoine, Prezes Carrefour Polska.

Cykl Warsztatów Komiksowych wpisuje się w program „Stop Marnotrawstwu” będący częścią Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy Carrefour. Program realizowany jest od początku 2013 roku. Jego celem jest walka z codziennym marnotrawstwem na każdym szczeblu funkcjonowania firmy, a także promowanie przeciwdziałania marnotrawstwu wśród dostawców i klientów Carrefour Polska.

Warsztaty prowadzone są z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych tworzonych na podstawie ogólnodostępnej internetowej bazy wiedzy programu „Odpowiedzialnie każdego dnia!”, która znajduje się pod adresem: http://www.carrefour.pl/program-odpowiedzialnie-kazdego-dnia

Grupa Carrefour

Carrefour jest pionierem i liderem wielkiej dystrybucji, który od ponad 50 lat wyznacza standardy na światowych rynkach handlu. Od wielu lat Carrefour jest numerem 1 wielkiej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie.

O Carrefour Polska

Carrefour Polska należy w 100% do Grupy Carrefour. W 1997 roku w Łodzi otwarto pierwszą placówkę Carrefour w kraju. Od tego czasu Carrefour Polska dynamicznie rozwija się we wszystkich formatach. Dziś pod szyldem Carrefour działa w Polsce blisko 600 placówek: hiper- i supermarkety, sklepy franczyzowe Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience. W portfelu Carrefour znajduje się także 20 centrów handlowych skupionych w dużych i średnich miastach, jest także jednym z liderów na rynku przymarketowych stacji paliw. Carrefour Polska aktywnie działa na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, prowadzi szereg projektów na rzecz dzieci i społeczności lokalnych.

Tagi: Szczecin, świetlice caritas, CSR, niedożywnie, odpowiedzialna konsumpcja, warsztaty komiksowe

Załączniki komunikatu


[ 37,2 kB ]

Carrefour korporacyjny - kawadrat
[ 73,8 kB ]

Zobacz również