Według badań UOKiK, jakość paliw oferowanych na polskich stacjach benzynowych spada z roku na rok. Na tym tle pozytywnie wyróżnia się sieć stacji Carrefour. Wszystkie poddane badaniu stacje paliw Carrefour pozytywnie przeszły kontrolę. Carrefour zapewnia klientom tylko sprawdzone paliwo w atrakcyjnych cenach.

Na polskich stacjach benzynowych systematycznie pogarsza się jakość paliw. Potwierdzają to pomiary przeprowadzone przez UOKiK w okresie 1 stycznia-31 sierpnia br. Z przebadanych 822 placówek, nieprawidłowości stwierdzono aż na 61 stacjach. W tej grupie znalazły się zarówno ogólnopolskie sieci koncernowe, jak i stacje regionalne.

UOKiK skontrolował 5 przymarketowych stacji Carrefour, w Gdańsku, Tarnowskich Górach, Olsztynie, Legnicy i Poznaniu. Wszystkie poddane badaniu stacje paliw Carrefour pozytywnie przeszły kontrolę. Raport z badań UOKiK dostępny jest w całości na stronie internetowej urzędu. Dzięki dokładnemu systemowi kontroli na etapach dystrybucji i magazynowania, stacje paliw Carrefour oferują najwyższej jakości produkt w konkurencyjnej cenie. Paliwa dostarczane na stacje Carrefour podlegają skrupulatnej kontroli. Zawierane są kontrakty tylko z wiarygodnymi dostawcami. Transporty paliwa oferowanego w przymarketowych stacjach Carrefour są plombowane w bazach paliwowych. Przed rozładunkiem sprawdza się ich zgodność. Orzeczenie laboratoryjne potwierdza, że każda dostawa spełnia wszystkie normy. Carrefour prowadzi też w tym zakresie dodatkowe badania jakości przez niezależne laboratoria. Daje to pewność, że oferowany produkt jest zawsze odpowiedniej jakości.

- Prócz kontroli dostaw, prowadzimy też nieustanny monitoring zbiorników na stacjach Carrefour. Są one wyposażone w nowoczesny system pomiarowy, który regularnie sprawdza poziom paliwa. Zbiorniki posiadają automatyczny miernik wilgoci. Jeżeli do środka dostałaby się woda lub inna substancja, system wykryje to i natychmiast powiadomi obsługę. Procedury te wciąż nie są standardem na polskim rynku - mówi Maria Cieślikowska, Dyrektor PR i Komunikacji Zewnętrznej Carrefour Polska.
Kontrole Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej systematycznie sprawdzają zbiorniki i pozostałe kryteria jakościowe. Odpowiednie atesty regularnie potwierdzają jakość paliw na stacjach Carrefour w całej Polsce.

Paliwa sprzedawane na stacjach Carrefour pochodzą od spółki Orlen Petrocentrum. Jej renoma i certyfikaty stanowią dodatkową gwarancję dla klienta. Na stacjach benzynowych Carrefour najwyższa jakość paliwa oferowana jest po konkurencyjnych cenach.

Pierwsza stacja benzynowa z logo Carrefour została otwarta w 2003 roku. Sieć liczy obecnie 43 placówki w dogodnych lokalizacjach na terenie całego kraju. Dodatkowo, przy niektórych stacjach uruchomiono bezdotykowe myjnie. Przy wielu stacjach Carrefour działają także niewielkie sklepy, gdzie można nabyć m.in. materiały eksploatacyjne do samochodu.

Klienci mogą zaoszczędzić na stacjach Carrefour od kilku do kilkunastu groszy na litrze w porównaniu z innymi sieciami. Potwierdzają to niezależne porównania cen przez media ogólnopolskie i regionalne. Tankowanie na stacjach benzynowych Carrefour oznacza zatem bezpośrednie oszczędności w portfelach klientów.

Zobacz również