Zbiórka żywności „Kilogram dla bezdomnych" odbędzie się 1 grudnia br. we wszystkich hipermarketach Carrefour w Poznaniu. Zbiórka jest organizowana przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

W sklepach Carrefour będzie zbierana żywność trwała m.in. mąka cukier, płatki śniadaniowe, makarony, żywność konserwowa oraz słodycze. Żywność będzie można oddawać przez cały dzień od godz. 10 do 20.

Przy specjalnie przygotowanych w tym celu stoiskach młodzież z duszpasterstwa będzie odbierać od klientów sklepów dary.

Żywność będzie przekazana bezpośrednio do ośrodków, które udzielają pomocy osobom bezdomnym m.in. dla bezpłatnych jadłodajni i schronisk. Rok temu podczas akcji „Kilogram dla bezdomnych" zebrano siedem ton żywności.

Adresy sklepów, w których będzie przeprowadzana zbiórka:

Carrefour Franowo, ul. Szwedzka 6

Carrefour Piątkowo, ul. Wojciechowskiego 7/17

Carrefour Panorama, ul. Górecka 30

Carrefour Polska społeczną odpowiedzialność uznaje za nieodłączny element działalności, dlatego aktywnie bierze udział w lokalnym życiu społecznym, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. Firma wspiera domy dziecka, przedszkola, szkoły podstawowe, schroniska, przekazuje zabawki, ubrania, pomoce naukowe, żywność, aby spełniać potrzeby i marzenia dotkniętych przez los.

Firma realizuje długoterminowe programy pomocy i jest jednym z partnerów programu Skrzydła Caritas Polska. W maju tego roku Carrefour przekazał 108 tys. euro na rzecz 200 uczniów z 25 polskich miast. Pomoc grupy Carrefour przy programie Skrzydła nie ogranicza się tylko do przekazania pieniędzy. Dyrektorzy hipermarketów są bezpośrednio zaangażowani we współpracę z lokalnymi diecezjami Caritas i szkołami. Dzięki wsparciu finansowemu Carrefour Polska realizuje pomoc w postaci dożywiania w szkołach, odzieży i wyprawek szkolnych (pakiet Skrzydła na co dzień), a także opłacania korepetycji, dojazdu do szkoły oraz wycieczek i dodatkowych zajęć (pakiet Skrzydła na przyszłość). Pieniądze przekazane na program Skrzydła pochodzą z Międzynarodowej Fundacji Carrefour, która powstała siedem lat temu we Francji. Fundacja działa w 44 krajach na całym świecie. Mimo swojego międzynarodowego charakteru główny nacisk kładzie na wspieranie inicjatyw lokalnych.

Od 2005 r. Carrefour Polska wspiera Stowarzyszenie „Mali Bracia Ubogich", przez ten czas przekazał na cele stowarzyszenia 230 tys. euro. Pomoc firmy Carrefour nie ogranicza się tylko do wsparcia finansowego: razem ze stowarzyszeniem firma zorganizowała działania na rzecz poprawy jakości życia osób starszych, a także podnoszenia świadomości społecznej na ten temat.

Informacje o społecznym zaangażowaniu Carrefour Polska:

Carrefour Polska społeczną odpowiedzialność uznaje za nieodłączny element działalności, dlatego aktywnie bierze udział w lokalnym życiu społecznym, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. Firma wspiera domy dziecka, przedszkola, szkoły podstawowe, schroniska, przekazuje zabawki, ubrania, pomoce naukowe, żywność, aby spełniać potrzeby i marzenia dotkniętych przez los.

Przykłady ogólnopolskich działań Carrefour Polska:

  • Pomoc dla ofiar i rodzin poszkodowanych w wypadku autokaru we Francji
  • Pomoc dla ofiar i rodzin poszkodowanych w wyniku przejścia trąby powietrznej nad okolicami Częstochowy
  • Akcja pomocy dla poszkodowanych w tragedii w Katowicach w 2006 - na terenie sklepów sieci Carrefour Polska wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar i ich rodzin.
  • Pomoc poszkodowanym w katastrofie Halemba - Carrefour przekazał darowiznę na rzecz ofiar katastrofy w kopalni w Rudzie Śląskiej
  • „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem" coroczna akcja TVP 2 na rzecz dzieci z Domów Dziecka
  • „Podziel się posiłkiem" - zbiórka żywności z Federacją Polskich Banków Żywności
  • Akcja Pajacyk - wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej w programie dożywiania dzieci
  • „Mikołaj z sąsiedztwa" - w tym roku Carrefour już po raz trzeci ufundował paczki świąteczne dla najuboższych rodzin warszawskich (500 paczek) we współpracy z Urzędem m.st. Warszawy i korporacją MPT

Informacje o Carrefour Polska

Firma Carrefour jest obecna w Polsce już od 10 lat Pierwszy sklep został otwarty w Łodzi w 1447 r. Na dzień dzisiejszy Carrefour Polska posiada 343 sklepy w tym 73 hipermarkety i 270 supermarketów oraz 36 stacji benzynowych. Zatrudnia 27 tys. pracowników. Carrefour Polska należy w 100-procentach do francuskiej grupy Carrefour, która jest numerem 1 dużej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie. Grupa Carrefour zatrudnia 450 tys. pracowników i ma ponad 12 tys. sklepów w 24 krajach na całym świecie.

Zobacz również